Rinkēvičs ASV pauž gatavību piegādāt pasaulē pieprasītas un Latvijā ražotas 5G iekārtas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvija ir gatava piegādāt pasaulē pieprasītas 5G iekārtas, kas pilnībā izstrādātas un ražotas NATO dalībvalstī - Latvijā, Vašingtonā, ASV, tiekoties ar ASV valsts sekretāra vietnieci Vendiju Šērmani, norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ministrs tikās ar Šērmani, lai pārrunātu Latvijas un ASV divpusējās attiecības, tostarp abu valstu ekonomisko sadarbību, īpaši informācijas tehnoloģiju un enerģētikas jomā. Sarunu partneri pārrunāja arī gatavošanos NATO samitam Viļņā šā gada vasarā, līdzšinējo atbalstu Ukrainai un drošības politikas jautājumus reģionā.

Tikšanās laikā Rinkēvičs pauda gandarījumu par ciešo divpusējo politisko un drošības sadarbību, kāda ir izveidojusies starp Latviju un ASV. Ministrs pateicās pašreizējai ASV prezidenta administrācijai par drošu 5G tehnoloģiju izstrādes, ražošanas un izplatīšanas veicināšanu, īpaši sabiedroto vidū un pauda Latvijas gatavību piegādāt pasaulē pieprasītas 5G iekārtas, kas pilnībā izstrādātas un ražotas NATO dalībvalstī - Latvijā.

Amatpersonas pārrunāja gaidāmo NATO Viļņas samitu vasarā. Ministrs pateicās par ASV militāro klātbūtni Baltijas valstu reģionā un apliecināja, ka Latvija turpinās sniegt uzņēmējas valsts atbalstu un uzņemt palielinātos sabiedroto spēkus.

Ārlietu ministrs informēja, ka ir plānota valsts aizsardzības izdevumu palielināšanu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta līdz 2025.gadam un 3% no iekšzemes kopprodukta līdz 2027.gadam.

Rinkēvičs pauda nostāju, ka ASV militārā klātbūtne ir ļoti svarīga uzticamai NATO atturēšanai un aizsardzībai Baltijas reģionā un aicināja ASV investēt Latvijā.

Amatpersonas pārrunāja atbalstu Ukrainai karā pret Krieviju. Latvija augsti novērtē līdzšinējo ASV vadības nozīmīgo ieguldījumu un atbalstu Ukrainas militārajos centienos. Rinkēvičs pauda Latvijas apņēmību iespēju robežās turpināt atbalstīt Ukrainu divpusēji. Līdz šim Latvija militārajā atbalstā ir ieguldījusi vairāk nekā 1,14% (498 miljonus eiro) no iekšzemes kopprodukta.

Tikšanās laikā Latvijas ārlietu ministrs izteica bažas par Krievijas destabilizējošām aktivitātēm Moldovā, kas tiek mērķtiecīgi veiktas ar hibrīduzbrukumiem un dezinformācijas kampaņām Moldovā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais