Atrasts Gvinejas līcī pirātu sagrābtais Dānijas tankkuģis

LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Pirātu sagrābtā Dānijas uzņēmuma naftas tankkuģa "Monjasa Reformer", kas braucis zem Libērijas karoga, atrašanās vieta Gvinejas līcī ir noteikta, tomēr daļa kuģa apkalpes ir nolaupīta, piektdien paziņoja kuģa īpašnieks "Monjasa".

"Monjasa Reformer" ar 16 apkalpes locekļiem pirātu gūstā nonāca 25.martā, bet ceturtdien Francijas karaflotes kuģi to atraduši pie Santomē un Prinsipi krastiem.

Kad tika noteikta kuģa atrašanās vietā, "pirāti kuģi bija pametuši un līdzi paņēmuši daļu apkalpes locekļu", paziņoja "Monjasa".

"Izglābto apkalpes locekļu veselības stāvoklis ir labs un viņi nogādāti drošībā un saņem pienācīgu aprūpi pēc tik šausminošiem notikumiem," piebilsts paziņojumā.

Detalizētāka informācija par nolaupīto apkalpes locekļu skaitu un valstisko piederību netiek publiskota. Kompānija uzsvēra, ka sadarbojas ar varasiestādēm, lai garantētu apkalpes locekļu drošu atbrīvošanu.

Pirāti nav sabojājuši nedz kuģi, nedz tā kravu, apliecināja kuģa īpašnieks.

135 metrus garais kuģis "ārkārtas situācijā" nonāca 25.martā aptuveni 160 jūras jūdžu attālumā no Kongo Republikas ostas pilsētas Puentnuāras, iepriekš pavēstīja uzņēmums "Monjasa".

Kad pirāti iekļuvuši kuģī, apkalpe patvērusies kuģa citadelē "atbilstoši ārkārtas situāciju protokolam". Incidenta brīdī kuģis "bija dīkstāvē".

Gvinejas līcis kuģniecības uzņēmumiem sagādājis raizes, tomēr pēdējos gados tas bijis mierīgs apvidus.

2022.gadā tur notikuši uzbrukumi trim kuģiem, bet 2019.gadā - 26, liecina Jūras lietu informācijas sadarbības un informētības centra dati.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais