Foto Baltkrievijā kūstot sniegam, Daugavā turpinās ūdens līmeņa kāpums

TVNET/LETA
Grafiti uz arkas Daugavas krastā pie Daugavpils
Grafiti uz arkas Daugavas krastā pie Daugavpils Foto: Ivars Soikāns/LETA

Ūdens līmenis Daugavā pakāpeniski paaugstinās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Pēdējās dienās ūdens līmeņa pieaugums kļuvis lēnāks, bet tuvākajās diennaktīs tas var kļūt straujāks, jo Baltkrievijā kūst sniegs un līst lietus.

Valsts austrumu pusē aizvien spēkā LVĢMC brīdinājums par augstu ūdens līmeni upēs un zemāko vietu applūšanu. Augšdaugavas novadā lejpus Daugavpils spēkā oranžās pakāpes brīdinājums par plašu teritoriju applūšanu.

Ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils kopš marta vidus cēlies par teju sešiem metriem, bet tas ir nepilnu metru zemāks nekā 2013.gada lielajos palos. Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas ūdens līmenis patlaban ir 1,4 metrus zemāks par 2013.gada maksimumu, savukārt Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis ir aptuveni trīs metrus zemāks nekā šā gada janvāra plūdos.

Atbilstoši pašreizējai "Global Forecast System" prognozei palu maksimums Daugavā būs nākamnedēļ. Iepriekš tika prognozēts, ka nākamnedēļ gaidāmi stipri nokrišņi un ūdens līmenis Daugavā kāps līdz aprīļa vidum, bet jaunākās prognozes liecina, ka nokrišņu būs maz un ūdens līmenis likteņupē nesasniegs 2013.gada atzīmi.

Pēdējo dienu nokrišņu dēļ daudzās Latvijas upēs paaugstinājies ūdens līmenis, bet kāpums nav liels, tuvākajās dienās gaidāms pārsvarā sauss laiks un ūdens līmeņa pazemināšanās.

Amatā pie Melturiem ūdens līmenis ir aptuveni metru zemāks nekā pirms nedēļas, un tas vairs nav pietiekami augsts, lai upe būtu sekmīgi laivojama.

Straujākais ūdens līmeņa kritums šonedēļ novērots Lielajā Juglā - pie Zaķumuižas ūdens līmenis pazeminājies par 2,5 metriem.

Foto: Daugava pie Daugavpils 29. martā

Aktuālais šodien
Svarīgākais