Rīgas ielās likvidētas bedres gandrīz 28 000 kvadrātmetru platībā

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Bedres pie daudzstāvu ēkas Juglā
Bedres pie daudzstāvu ēkas Juglā Foto: Līga Gredzena/LETA

No ziemas sezonas iestāšanās līdz marta beigām Rīgas ielās ir likvidētas bedres gandrīz 28 000 kvadrātmetru platībā, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Rīgas ielās sākts brauktuvju seguma remonts, izmantojot karsto asfaltu, kā arī vienlaidus ieklāšanas tehnoloģiju. Vasaras sezonā gaidāmi plaši seguma atjaunošanas darbi, kuriem šogad pašvaldības budžetā atvēlēti 22,5 miljoni eiro.

Šajā ziemas sezonā ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju salaboti 17 319 kvadrātmetru ielu seguma. Aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģija ir piemērota laikapstākļiem, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulli vai ir zem tās. Šo darbu galvenais mērķis ir novērst satiksmei bīstamas situācijas.

Iestājoties piemērotiem laikapstākļiem, kad nav nokrišņu un apkārtējā gaisa temperatūra nav zemāka par pluss pieciem grādiem, bedres likvidē ar karsto asfaltu, kā arī vienlaidus ieklāšanas tehnoloģiju. Rīgas ielās seguma labošanas darbus ar karsto asfaltu pakāpeniski uzsāka pagājušajā nedēļā. No šīs nedēļas darbi norit pilnā apmērā, līdz šim ar karsto asfaltu salabojot 10 475 kvadrātmetru ielu seguma. Asfalta vienlaidus ieklāšanas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku un ļauj likvidēt ne vien satiksmei bīstamās bedres, bet novērst arī mazāka izmēra defektus.

Šovasar vairākās ielās un to posmos noritēs plaši seguma atjaunošanas darbi. Pašvaldība šiem darbiem plānojusi atvēlēt 22,5 miljonus eiro. Tāpat šogad 85 ielās ar grants segumu, kas ir uz pusi vairāk nekā pērn, veiks dubultās virsmas apstrādi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu