Neatkarīgi no glābšanas vietas ikvienam brīvprātīgajam ir nepieciešama vēlme iesaistīties misijā, brīvas dažas vakara stundas (1 līdz 2 nedēļu garumā), cimdi, spainis un tumsas apstākļos arī atstarojoša veste un lukturītis.
Iesaistoties krupju glābšanas misijā, brīvprātīgie vienlaikus piedalās arī sabiedrības īstenotajā dabas vērtību uzskaitē jeb monitoringā. Pēc katras reizes, kad brīvprātīgais piedalījies abinieku glābšanā, aicinām iesniegt aprakstošus datus par izglābto skaitu, aizpildot jaunradītu tiešsaistes abinieku uzskaites anketu. Iegūtie dati palīdzēs papildināt zināšanas par Latvijā mītošo abinieku populācijām - konkrētu sugu abinieku sastopamības un izplatības vietām, iegūt papildu datus par dzīvnieku skaitu, apzināt precīzāk sugām piemēroto dzīves vietu atrašanos. Šāda informācija ir noderīga, lai precīzāk noteiktu katras sugas stāvokli un to ietekmējošos faktorus, kas palīdz precīzāk identificēt sugu stāvokļa uzlabošanai nepieciešamos dabas aizsardzības pasākumus.
Pērn “Misijā – KRUPIS. Izglāb princi!” iesaistījās vairāk nekā 100 brīvprātīgie, kas kopumā izglāba vairāk nekā 1300 abinieku dzīvības, šim darbam veltot aptuveni četras diennaktis. Īpaši daudz krupju tika izglābti Lazdonas un Siguldas apkaimē.
Lai veicinātu skolēnu izpratni par abinieku būtisko lomu dabas ciklā un pievērstu uzmanību ikgadējai pavasara krupju migrācijai, pārvalde pērn organizēja skolēnu radošo darbu konkursu, kuram tika iesniegti ap 2000 radošie darbi – dzejoļi, stāsta, pasakas, dziesmas, gleznas, zīmējumi, video, instalācijas, mozaīkas, kolāžas, izšuvumi un adījumi. Pēc konkursa tie tika izstādīti plašākai publikai. Arī šogad skolēnu darbi un izzinošas grafikas ceļos pa Latviju, ļaujot ikvienam iepazīties ar krupjiem, to dzīvi, mītiem un skolēnu redzējumu, kā palīdzēt abiniekiem droši šķērsot autoceļus.