S, 23.09.2023.

Radiniekiem tomēr ļaus adoptēt bērnu uz ārvalstīm

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Bērni virtuvē. Ilustratīvs attēls.
Bērni virtuvē. Ilustratīvs attēls. Foto: Alena Ozerova/Shutterstock.com

Saeimas vairākums ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, izlabojot iepriekš pieņemto un nosakot, ka Latvijas bērnus ārvalstīs var adoptēt radinieki - vecmāmiņa, brāļi vai māsas.

Labklājības ministre Evika Siliņa (JV) ierakstā "Twitter" skaidro, ka pieņemtie grozījumi ļaus vecmāmiņai, māsai vai brālim adoptēt savu radinieku, pat ja viņi dzīvo ārzemēs.

Siliņa pauž, ka ar šodien pieņemtajām izmaiņām ir izlaboti pagājušajā nedēļā "dīvaini iebalsotie" priekšlikumi likumā.

Pirms nedēļas Saeimas vairākums pēc deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) priekšlikuma noteica, ka Latvijas bērnu adoptētājiem ārvalstīs būs jābūt laulātiem atbilstoši Satversmei. Savukārt šodien Saeima attiecīgo normu precizēja, ļaujot uz ārvalstīm adopciju veikt gan atsevišķām personām, gan laulātajiem Satversmes izpratnē.

Saeima arī šodien no likuma izslēdza pirms nedēļas atbalstīto Kiršteina virzīto normu, kas ģimenisku vidi būtu paredzējis definēt kā apstākļu un priekšnosacījumu kopumu, bērnam dzīvojot savā bioloģiskajā ģimenē, bet, ja tas nav iespējams, - aizbildņa ģimenē, audžuģimenē vai adoptētāja ģimenē, kas atbilst Latvijas Satversmes 110.panta un Civillikuma 35.panta izpratnei.

Kiršteina priekšlikums no likuma izslēgts, jo termins "ģimeniskā vide" bija definēts pārāk plaši, aptverot arī tādas bioloģiskās ģimenes, uz kurām terminu "ģimeniska vide" lietojumu nevajadzētu attiecināt.

Satversmes 110.pantā cita starpā noteikts, ka valsts aizsargā laulību - savienību starp vīrieti un sievieti.

Kā ziņots, partija "Progresīvie" savā "Twitter" kontā iepriekš Kiršteina priekšlikumu novērtēja kā "klaji homofobisku" un ka "diemžēl 14.Saeima turpina Latviju vest orbānisma virzienā".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu