Par taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanu aizturēti pieci jaunieši (6)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Par taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanu aizturēti pieci jaunieši
Par taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanu aizturēti pieci jaunieši Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Rīgas pašvaldības policija (RPP) par taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanu aizturējusi piecus jauniešus, pavēstīja RPP pārstāvji.

Trešdien RPP saņemta informācija par vairākiem jauniešiem, kuri sabojājuši taktilā Brīvības pieminekļa statuju, nolaužot vienu no elementiem - goda sardzes figūriņu.

Policija pārskatīja videonovērošanas kameru ierakstus, kuros tika identificēta pusaudžu kompānija, kas varētu būt vainojama nodarījumā.

Analizējot videonovērošanas kameru ierakstus, videonovērošanas centra darbinieki jauniešu kompāniju pamanīja Merķeļa ielā, un uz jauniešu atrašanās vietu tika nosūtīta tuvākā policijas ekipāža. Kopā aizturēti pieci jaunieši vecumā no 14 līdz 16 gadiem. Jaunieši nodarījumā vainu atzina, un kārtības sargi viņus nogādāja Valsts policijā turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

RPP norāda, ka šis nav pirmais gadījums, kad tiek konstatēta taktilā Brīvības pieminekļa statujas bojāšana. Šā gada 26.aprīlī tika fiksēts gadījums, kurā kāda sieviete ar diviem bērniem ir nolauzusi otru goda sardzes figūriņu. Arī šajā gadījumā ar videonovērošanas kameru palīdzību iegūti personu attēli, kuri nodoti Valsts policijai kriminālprocesa sākšanai un turpmākai personu meklēšanai.

TVNET jau rakstīja, ka nodibinājums "Fonds "Nāc līdzās!"" ar sabiedrības atbalstu izveidojis miniatūru bronzas Brīvības pieminekli, kas novietots netālu netālu no Brīvības pieminekļa Rīgā.

Nodibinājuma pārstāve Dagnija Dižbite-Svarinska norādīja, ka daudzās pasaules valstīs ir prakse, ka ievērojamākās arhitektūras būves vai pieminekļi ir atveidoti miniatūrā formātā, lai tos ar taktilās taustes palīdzību varētu "redzēt" neredzīgi un ļoti tuvu apskatīt vājredzīgi cilvēki. Taktilie modeļi sniedz iespēju izprast vietas, telpas, ēkas vai pieminekļa kopskatu. Neredzīgiem cilvēkiem tas ir būtiski, jo tikai ar tausti viņi spēj aptvert kāda objekta telpiskumu, figūru kontūras, novietojumu.

Projekta radošā komandā strādāja tēlnieks Ivars Miķelsons, arhitekte Ilze Rukmane-Poča, Brīvības pieminekļa un Rīgas brāļu kapu padomes priekšsēdētājs Valdis Zatlers un "Fonda "Nāc līdzās!"" valdes priekšsēdētāja un idejas autore Sarma Freiberga.

Komentāri (6)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu