O, 26.09.2023.

Video ⟩ Amsterdamā iekārtotā Turcijas vēlēšanu iecirknī masu kautiņā iesaistās simtiem cilvēku

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ekrānšāviņš

Vienā no Amsterdamā iekārtotajiem Turcijas vēlēšanu iecirkņiem Nīderlandes policija novērsusi masu kautiņu, kurā bijuši iesaistīti vairāki simti cilvēku, pirmdien ziņo varasiestādes

Kautiņā, kas svētdienas vakarā izcēlies Amsterdamas RAI kongresu centrā, vismaz divi cilvēki ievainoti.

RAI centrā ir iekārtots vēlēšanu iecirknis, kur Turcijas pilsoņi var nobalsot pirms svētdien paredzētajām Turcijas prezidenta un parlamenta vēlēšanām.

Šajās vēlēšanās autoritārajam prezidentam Redžepam Tajipam Erdoganam izaicinājumu metis opozīcijas kopīgais kandidāts, vairojot iespēju, ka ilggadējais līderis var zaudēt savu amatu.

Tas novedis pie lielas polarizācijas un spriedzes pieauguma turku sabiedrībā.

Policija uz notikuma vietu tika izsaukta ap plkst.21 (plkst.22 pēc Latvijas laika), kad organizācija, kas atbildīga par drošas balsošanas organizēšanu, atzina, ka situācija izgājusi ārpus kontroles.

Kad policija ieradās notikuma vietā, tā konstatēja, ka RAI centrā valda haoss, jo sācies masu kautiņš, kurā iesaistīti aptuveni 300 cilvēku.

Nīderlandiešu mediji pirmdien publicējuši fotoattēlus, kuros redzams liels skaits policistu ar suņiem, kas cenšas nošķirt naidīgās grupas.

Kautiņš, kas izcēlās neilgi pirms vēlēšanu iecirkņa slēgšanas, acīmredzami notika starp konkurējošo partiju pārstāvjiem, norāda sabiedriskā raidorganizācija NOS.

Kāds aculiecinieks NOS stāstījis, ka spriedze RAI centrā valdījusi jau iepriekšējās dienās, taču svētdien notikusi eksplozija.

Kārtību policijai izdevās atjaunot tikai pēc dažām stundām.

Notiek izmeklēšana, taču, kas bija kautiņā iesaistītās naidīgās nometnes, netiek atklāts.

Nīderlandes turku kopiena sasniegusi aptuveni 440 000 cilvēku. Liela daļa no tiem ir pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados ieceļojušo viesstrādnieku pēcteči.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais