C, 21.09.2023.

Izraēlas gaisa triecienos Gazas joslā nogalināti 12 cilvēki

Papildināts
TVNET/LETA/AFP/AP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: EPA/

Izraēla otrdienas rītā īstenoja gaisa triecienus Gazas joslā, nogalinot 12 cilvēkus, ziņo radikālā islāmistu grupējuma "Hamas" kontrolētās Gazas joslas Veselības ministrija.

Ministrija vēsta, ka nogalināto vidū ir sievietes un bērni.

Izraēlas armija paziņojusi, ka gaisa triecieni bija vērsti pret palestīniešu grupējuma "Islāma džihāds" objektiem, bet sīkākas ziņas nav sniegusi.

Armija norādījusi, ka uzbrukumu mērķi bija trīs "Islāma džihāda" līderi un grupējumam piederošās ieroču ražotnes.

Vietējie mediji ziņo, ka triecieni bija vērsti pret "Islāma džihāda" komandieru dzīvesvietām.

"Islāma džihāds" apstiprinājis, ka nogalināti trīs augsta ranga locekļi - grupējuma militārā spārna "Al Quds brigādes" padomes sekretārs Džihāds Gannams, šīs pašas padomes loceklis un militārā spārna komandieris Gazas ziemeļos Halils al Batini un Tareks Ezedine, viens no militāro operāciju vadītājiem okupētajā Rietumkrastā.

Ziņu aģentūras AFP žurnālists Gazā novērojis, kā pēc gaisa triecieniem aizdegas kādas ēkas augšējais stāvs un ātrās palīdzības mašīnas evakuē upurus.

Aculiecinieki vēsta par sprādzieniem dzīvokļu ēkas augšējā stāvā Gazas pilsētā un kādā namā Rafāhas pilsētā.

Paredzot, ka palestīnieši varētu atbildēt uz šiem triecieniem, apšaudot Izraēlu ar raķetēm, Izraēlas armija ieteikusi pilsoņiem, kas dzīvo līdz 40 kilometru attālumā no Gazas joslas robežas, uzturēties bumbu patvertņu tuvumā.

Pagājušajā nedēļā pēc tam, kad Izraēlas cietumā bija nomiris "Islāma džihāda" dalībnieks, kurš rīkoja bada streiku, palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas izšāva vairākas raķešu zalves uz Izraēlas dienvidiem, uz ko Izraēlas armija atbildēja ar gaisa triecieniem. Šīs apšaudes beidzās ar nestabilu pamieru, kuru palīdzēja panākt Ēģipte, Katara un ANO.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais