Sv, 28.05.2023.

Vaļagina slepkavība: uz apsūdzēto sola sēdīsies divi Lietuvas pilsoņi

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Nozieguma vieta Pļavniekos Andreja Saharova ielas un Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas krustojumā, kur 11. marta pēcpusdienā nošauts kādreizējās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Genādijs Vaļagins.
Nozieguma vieta Pļavniekos Andreja Saharova ielas un Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielas krustojumā, kur 11. marta pēcpusdienā nošauts kādreizējās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma lietā savulaik notiesātais Genādijs Vaļagins. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Rīgas Austrumu prokuratūras prokurors Rīgas pilsētas tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēti divi Lietuvas Republikas pilsoņi par 2022. gada 11. martā Pļavnieku mikrorajonā, Rīgā, izdarītu Genādija Vaļagina slepkavību.

Pirmstiesas kriminālprocesā noskaidrots, ka pagājušā gada 11. martā abi apsūdzētie un viena nenoskaidrota persona ar Chrysler markas automašīnu piebrauca pie grilbāra “Ugolok” Brāļu Kaudzīšu ielā (iepriekš – Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā), Rīgā, kurā tobrīd atradās G.Vaļagins. Savukārt cita pirmstiesas kriminālprocesā nenoskaidrota persona novietoja Opel markas automašīnu ielas pretējā pusē, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu rezerves transportu.

Kad G.Vaļagins izgāja no grilbāra un iekāpa savā automašīnā, viens no apsūdzētajiem – automašīnas Chrysler vadītājs – piebrauca G.Vaļagina automašīnas aizmugurē, nobloķējot izbraukšanu. Tad nenoskaidrotā persona, kura atradās automašīnā Chrysler, ar Kalašņikova konstrukcijas triecienšauteni “AK” izdarīja vismaz septiņus šāvienus pa G.Vaļagina automašīnu. Otrs apsūdzētais, kurš atradās automašīnā Chrysler, pieskrēja pie G.Vaļagina automašīnas un caur priekšējo pasažieru durvju stiklu ar pārveidotu Makarova konstrukcijas pistoli “ПМ” izdarīja vismaz trīs šāvienus G.Vaļagina virzienā. Šāvienu rezultātā G.Vaļagins izkrita no automašīnas, pēc kā minētais otrs apsūdzētais viņam pieskrēja klāt un iešāva galvā.

Pēc tam apsūdzētie kopā ar abām nenoskaidrotajām personām aizbrauca uz meža masīvu Ropažu novadā, kur sadedzināja slepkavībā izmantoto automašīnu Chrysler.

Vienu apsūdzēto Ropažu pašvaldības policija aizturēja jau slepkavības dienā, bet otru apsūdzēto Valsts policija aizturēja 2022. gada 29. augustā. Abiem apsūdzētajiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Abas personas tiek apsūdzētas par slepkavību organizētā grupā, kā arī šaujamieroču un šaujamieroča munīcijas nēsāšanu un pārvadāšanu bez atļaujas organizētā grupā.

Apsūdzētie atzīst savu vainu viņiem celtajā apsūdzībā, kā arī daļēji atzīst cietošo – mirušā G.Vaļagina bērnu – pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju 200 000 eiro.

Par abiem apsūdzētajiem ir noskaidrots, ka viņi ir iepriekš tiesāti par dažādu noziegumu izdarīšanu gan Lietuvā, gan citās Eiropas Savienības valstīs.

Lai noskaidrotu pārējās G.Vaļagina slepkavībā iesaistītās personas, no šī kriminālprocesa pirmstiesas procesa laikā atsevišķā lietvedībā tika izdalīts jauns kriminālprocess, kurš ir nosūtīts Valsts policijai izmeklēšanas turpināšanai.

Par slepkavību organizēta grupā personu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trīs gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu