T, 27.09.2023.

ASV pieprasa Baltkrievijai atbrīvot 1500 politieslodzīto

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Pikets Baltkrievijas politieslodzīto atbalstam
Pikets Baltkrievijas politieslodzīto atbalstam Foto: Shutterstock

ASV pieprasījušas Baltkrievijai atbrīvot vairāk nekā 1500 politieslodzīto.

"Šie vīrieši un sievietes ir aizturēti un ieslodzīti par to, ka izmantoja savas cilvēktiesības un pamata brīvības, tiecoties uz demokrātiju Baltkrievijā, protestējot pret krāpnieciskām vēlēšanām vai iebilstot pret Krievijas karu Ukrainā," sestdien paziņoja ASV Valsts departaments.

"Daudzas no viņu prāvām notika aiz slēgtām durvīm, slēptas no publiskas iztirzāšanas vai atbildības," lasāms paziņojumā.

ASV Valsts departamenta paziņojums izplatīts pirms Solidaritātes ar baltkrievu politieslodzītajiem dienas, kuru atzīmē 21. maijā.

Vašingtona nosodīja Baltkrievijas režīmu par to, ka politieslodzītajiem neļauj sazināties ar tuviniekiem. Daļā gadījumu tuvinieki un advokāti pat netiek informēti, kur ieslodzītie atrodas.

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko nereti tiek raksturots kā Eiropas pēdējais diktators. Viņš ir tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais, un 2020. gada vēlēšanās Lukašenko uzvaru nodrošināt palīdzēja Putins.

Baltkrievijas ekonomiskā un finanšu atkarība no Krievijas pašlaik ir lielāka nekā jebkad agrāk.

Lukašenko režīms ir atbalstījis Krievijas karu Ukrainā, ļaujot Krievijas karaspēkam izmantojot savu teritoriju uzbrukumu izvēršanai pret kaimiņvalsti.

Baltkrievijas demokrātiskās opozīcijas kustības līdere Svjatlana Cihanouska jau vairākas dienas sociālajos tīklos publicē ierakstus par baltkrievu politieslodzītajiem, solot neļaut pasaulei aizmirst par viņiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais