Pašlaik vecāki aprūpē jau trīs putnēnus, vēl divas olas gaida šķilšanos. Kā skaidro ornitologi, visu mazuļu sekmīga izaugšana līdz lidspējas vecumam atkarīga no daudziem faktoriem, tai skaitā barošanās iespējām ligzdas apkārtnē, stārķu pāra spējām sarūpēt barību gan sev, gan katram no mazuļiem u. tml. Ja barības nebūs pietiekoši, kāds no stārķēniem var novārgt. Nespējot konkurēt ar pārējiem, tas var tikt izmests no ligzdas vai pat apēsts.
"Mūsu balto stārķu ģimenē notikušas veiksmīgas pirmās izšķilšanās, un tagad varēsim sekot līdzi mazuļu augšanai. Jāņem vērā tas, ka mazuļu izšķilšanās vēl nedod garantijas, ka ligzdošana būs veiksmīga, tāpēc sekosim līdzi tālākai stārķu dzīvei, mazuļu barošanai un norisēm ligzdā un ap to. Dabas norises ir ļoti daudzveidīgas un ne vienmēr paredzamas, un mums būs lieliska iespēja vērot, vai un kā mazuļi sasniegs patstāvību un izlidos no ligzdas," komentē Latvijas Dabas fonda eksperts, ornitologs Jānis Ķuze.
Šajā sezonā ligzdas saimniece izdējusi kopsummā sešas olas, taču pirmā tika pārmesta pāri ligzdas malai, tāpēc perētas tika piecas. Šī gada ligzdošanas sezona baltajiem stārķiem kopumā bija iesākusies trauksmaini – konkrēto ligzdu bija noskatījuši vairāki svēteļi, un aprīlī tiešraidē bija vērojamas stārķu kaujas. Līdz ar perēšanas perioda sākumu situācija pakāpeniski kļuvusi mierīgāka.