Video Sākusies Ukrainas pretuzbrukuma operācijas sākotnējā fāze, norāda Sārts

TVNET/LETA
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts Foto: Sintija Zandersone/LETA

Ir sākusies Ukrainas pretuzbrukuma Krievijas okupantiem operācijas sākotnējā fāze, kurā tiek gatavoti apstākļi, lai šis pretuzbrukums būtu veiksmīgs, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Viņaprāt, tā ir izskaidrojams arī tā saucamo Krievijas brīvprātīgo bataljonu iebrukums Belgorodas apgabalā Krievijā. "Šajā gadījumā tas acīmredzami bija ar nolūku redzams, un, manuprāt, tas ir, lai piesaistītu uz to reģionu papildu Krievijas spēkus," secinājis Sārts.

Viņš pauda šaubas par to, vai iebrukumu Belgorodā varētu būt sarīkojuši krievi vieni paši bez ukraiņu ziņas un atbalsta.

Eksperta skatījumā, redzot Rietumu solījumi piegādāt Ukrainai arvien jaunu militāro tehniku, ļauj secināt, ka valstis ir noticējušas Ukrainas iespējai uzvarēt un vairs netic Krievijas kodoldraudu blefam.

Jau ziņots, ka pirmdien pēc plkst.23 Belgorodā no drona tika nomesta sprāgstierīce uz Federālā drošības dienesta ēkas jumta, izraisot ugunsgrēku.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde pirmdien paziņoja, ka Ukrainas pusē karojošo Krievijas pilsoņu leģions "Krievijas brīvība" un "Krievu brīvprātīgais korpuss" veic operāciju Krievijas Belgorodas apgabala teritorijā, lai izveidotu "drošības zonu" Ukrainas civiliedzīvotāju aizsardzībai.

Aktuālais šodien
Svarīgākais