ĀM valsts sekretārs: Latvija ir ieinteresēta attīstīt sabalansētākas ekonomiskās attiecības ar Ķīnu (1)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs.
Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs pauda, ka Latvija ir ieinteresēta attīstīt sabalansētākas ekonomiskās attiecības ar Ķīnu.

Trešdien, 24. maijā tiešsaistē notika Latvijas un Ķīnas politiskās konsultācijas. Tās vadīja Pelšs un Ķīnas ārlietu ministra vietnieks Dens Lī.

Amatpersonas pārrunāja divpusējo sadarbību, kā arī reģionālos un starptautiskos jautājumus. Sarunu partneri bija vienisprātis, ka ir būtiski uzturēt regulāru politisko dialogu pat, ja Latvijas un Ķīnas viedokļi vairākos jautājumos būtiski atšķiras.

Pēc Pelša paustā, Latvija pievienojas Eiropas Savienības (ES) kopējai nostājai, ka Ķīna ir vērtējama gan kā sadarbības partneris globālu jautājumu risināšanā, gan kā ekonomisks konkurents un sistēmisks sāncensis.

Tāpat ĀM valsts sekretārs uzsvēra vajadzību ES-Ķīnas tirdzniecības dialogā risināt jautājumu par līdzvērtīgu pieeju Ķīnas tirgum.

Sarunā ar Ķīnas ārlietu ministra vietnieku Pelšs īpašu uzmanību pievērsa Krievijas agresijai pret Ukrainu un aicināja Ķīnu izmantot savu ietekmi kā ANO Drošības padomes pastāvīgajai dalībvalstij, lai šo agresiju izbeigtu. Tāpat viņš aicināja nesniegt Krievijai nekādu atbalstu - ne militārajā jomā, ne sankciju apiešanā.

Iepriekšējās Latvijas un Ķīnas politiskās konsultācijas notika 2021.gadā.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais