FOTO ⟩ Nedēļas nogalē Balvos norisinājās Zemessardzes mācības

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Militārās mācības Balvos
Militārās mācības Balvos Foto: Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Komunikācijas daļa

Balvos 26. un 27. maijā norisinājās Zemessardzes 31. kājnieku bataljona organizētas militārās mācības “Mūris”, kuru mērķis bija pilnveidot Zemessardzes un Valsts robežsardzes sadarbību militāra apdraudējuma gadījumā. Savukārt 28.maijā notika 31.kājnieku bataljona un Balvu novada civilās aizsardzības komisijas kopējās mācības "Pilskalns", kur pilnveidota sadarbība militārā apdraudējuma gadījumā, informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Komunikācijas daļa. 

Militāro mācību “Mūris” laikā 31. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi trenējās sniegt atbalstu Valsts robežsardzei robežapsardzības uzdevumu veikšanā, veicot patrulēšanu, nosacīto robežpārkāpēju aizturēšanu, kā arī citus uzdevumus, lai nepieļautu nelikumīgu robežas šķērsošanu. Mācības notika sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži”, kas sniedza atbalstu informācijas ieguvē manevru vienībām, izmantojot bezpilota lidaparātu lidojumus.

Šādi vingrinājumi sniedz iespēju trenēt un pilnveidot sadarbību ar civilajām institūcijām, veicinot iesaistīto pušu izpratni par veicamajiem uzdevumiem militāra apdraudējuma gadījumā. Cieši sadarbojoties militārajām vienībām un civilajam sektoram un sniedzot dažāda veida atbalstu, tiek stiprināta visaptveroša valsts aizsardzības sistēma Latvijā.

Mācības “Mūris” nu jau kļuvušas par ikgadēju tradīciju, tā nostiprinot savstarpējo sadarbību ar Valsts robežsardzi robežapsardzības uzdevumu veikšanā. Kā atzina 31. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Freimanis, šādas mācības sniedz iespēju pilnveidot sadarbību starp valsts institūcijām. “Regulāri rīkojot kopīgas mācības militārajām vienībām un Valsts robežsardzei, tiek stiprināta mūsu valsts robeža un mēs gūstam pārliecību par savām spējām nosargāt savu zemi. Kopīgi vingrinoties un pārbaudot savas spējas, gan Latvijas zemessargi, valsts robežsargi nodrošina to, ka ar katru gadu valsts aizsardzība kļūst arvien spēcīgāka. Katrs mācību dalībnieks mācībās uzlabo savas spējas – kā individuālās, tā arī kolektīvās – stiprinot sadarbību ar savu un citu vienību pārstāvjiem, lai būtu pēc iespējas profesionālāki, un nepieciešamības gadījumā spētu aizstāvēt savu ģimeni, ciemu, novadu, pilsētu, valsti,” pauda pulkvežleitnants J. Freimanis.

Mācību "Pilskalns" mērķis ir pilnveidot atbildīgo institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma vai to draudu gadījumā.

Šīs mācības Balvos notika jau trešo reizi un mācību laikā tika vingrināta savstarpējā sadarbība krīzes situāciju pārvarēšanā, plānojot rīcību dažādu hibrīdapdraudējuma incidentu novēršanā. Šoreiz mācības "Pilskalns" bija unikālas ar to, ka mācību laikā tika izspēlēts scenārijs, kura ietvaros zemessargi, valsts un pašvaldības policijas pārstāvji devās kopīgās patruļās drošības nodrošināšanai Balvu pilsētā.

Uzrunājot mācību dalībniekus, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štāba priekšnieks pulkvežleitnants Roberts Innus uzsvēra, ka jau trešo reizi aizvadot šāda veida mācības, tās kļūst aizvien kvalitatīvākas.

"Mācības "Pilskalns" liek padomāt, kā sadarbojoties Zemessardzei, valsts un pašvaldību iestādēm, mēs varam viens otru atbalstīt, kā arī apjaust, cik patiesībā mums ir daudz resursu. Kopīgi plānojot rīcību militāra apdraudējuma gadījumā, mēs esam liels spēks," pauda Innus.

Pēc mācību uzdevumu izspēles Zemessardzes 31.kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Freimanis atzina, ka visiem mācībās iesaistītajiem dalībniekiem šis bija ne tikai labs vingrinājums, lai trenētu kritisko domāšanu, analīzes spējas, sinhronizāciju starp iesaistītajām institūcijām un spēju sekmīgi reaģēt uz krīzes situācijām, bet arī vēl nebijis vingrinājums, kura laikā galda mācību izspēle tika apvienota ar praktiskām mācībām, zemessargiem, valsts un pašvaldības policistiem dodoties kopīgās patruļās nodrošināt drošību Balvos.

Starpinstitūciju mācības "Pilskalns" Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes atbildības teritorijā norisinās kopš 2020.gada. Tajās gūtās atziņas liecina, ka kopējas militāro un civilo struktūru mācības ievērojami uzlabo izpratni par katras organizācijas lomu visaptverošajā valsts aizsardzībā, kurā viens no mērķiem ir sadarbības stiprināšana starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Ministru kabinets 2019.gada janvārī atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanās instrumentus krīzes gadījum

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais