P, 25.09.2023.

ES nosaka sankcijas par Moldovas destabilizēšanu

TVNET/LETA/DPA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Eiropadome otrdien paziņoja, ka ir noteikusi sankcijas septiņiem politiķiem un uzņēmējiem, kas ir Moldovas vai Krievijas pilsoņi, par mēģinājumiem destabilizēt Moldovu.

Sankcijām pakļauto personu aktīvi ir iesaldēti, un viņiem arī aizliegts ceļot uz Eiropas Savienību (ES) vai caur to. Viņi mēģinājuši Krievijas labā destabilizēt Moldovu, piemēram, plānojot vardarbīgas demonstrācijas vai neatļautu kapitāla eksportu.

Daži no šiem cilvēkiem arī tiek apsūdzēti par to, ka atbalstījuši Krievijas agresijas karu pret Ukrainu, piemēram, sadarbojoties ar Krievijas okupācijas iestādēm.

"Moldova ir viena no valstīm, kuras visvairāk ir ietekmējušas Krievijas nelikumīgā iebrukuma Ukrainā sekas. Ir nopietni, pastiprināti un nemitīgi mēģinājumi destabilizēt šo valsti," sacīja ES augstais pārstāvis ārpolitikas un drošības politikas jomā Žuzeps Borels.

Šīs sankcijas ir svarīgs politisks signāls par ES atbalstu Moldovai. ES valstis aprīlī pēc Moldovas pieprasījuma izveidoja juridisku ietvaru šādām sankcijām.

Starptautiskie novērotāji nesen apsūdzēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vēlmē destabilizēt situāciju Moldovā, kas ir ES kandidātvalsts.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais