Politoloģe: Pinto vēl jākrāj politiskā pieredze un zināšanas, pirms kandidē EP vēlēšanās

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Rīgas Stradiņa universitātes lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle
Rīgas Stradiņa universitātes lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle Foto: Ieva Leiniša / LETA

Valsts prezidenta vēlēšanās zaudējušajai Elīnai Pinto ir jākrāj politiskā pieredze un zināšanas, pirms kandidē Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, uzskata Rīgas Stradiņa universitātes lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.

Viņa aģentūrai LETA atzina, ka tiek runāts par Pinto kandidēšanu EP vēlēšanās, taču līdz galam nav redzams saturiskais piepildījums, kas nepieciešams politiķim, lai kandidētu uz EP deputāta amatu.

Metla-Rozentāle atgādina, ka līdz šim Pinto amati dažādās institūcijās Latvijā un Eiropas Savienībā ir bijuši tikai administratīvi, ne ierēdnes līmenī. Viņai noteikti ir jāaudzē politiskā pieredze un zināšanas, un tas jādara kopā ar "Progresīvajiem", ja vien viņa vēlas attīstīt savu politisko karjeru, uzskata politoloģe.

Kā pozitīvo politoloģe vērtē Pinto enerģiju, vēlmi un pašpārliecinātību.

Pretendējot uz Valsts prezidenta amatu, Pinto tēls ticis veidots uz publisko pasākumu fona, kas nav pietiekams, lai būtu konkurētspējīga kandidāte EP vēlēšanās. "Tam ir vajadzīgs saturiskais piepildījums," uzsver Metla-Rozentāle.

Kā vēstīts, Saeima trešdien arī otrajā balsojumā neievēlēja jaunu Valsts prezidentu, un no turpmākās cīņas izstājās "Progresīvo" izvirzītā kandidāte, publiskās pārvaldības eksperte Pinto, kura saņēma vismazāk balsu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais