Video ⟩ Ņujorkā nofilmēts noslēpumains plēsējs, kas mielojas ar briedi

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Ekrānuzņēmums no "Facebook" video

Savvaļas dzīvnieku sargi kādas mājas pagalmā Ņujorkas štatā nofilmējuši noslēpumainu plēsēju, kurš mielojas ar brieža līķi.

Ņujorkas štata pilsētas Vilmingtonas iedzīvotājs ar Ņujorkas štata Vides aizsardzības departamentu (DEC) sazinājās pēc tam, kad savas mājas pagalmā atrada brieža mirstīgās atliekas.

“Par incidentu DEC ziņoja aculiecinieks, aprakstot notikumu un kādu noslēpumainu plēsēju. Tā bija jauna, 35 līdz 45 kilogramus smaga briežu mātīte. Adirondakā nav daudz tik lielu plēsēju, kas varētu nogalināt tāda izmēra upuri,” sociālajā tīklā “Facebook” raksta DEC.

Plēsējs bija apēdis brieža plecu un rumpi, bet pēc tam centies tā mirstīgās atliekas aprakt, zemē atstājot nagu pēdas. Ievainots bija arī brieža kakls uzreiz aiz žokļa. Tā ir vieta, kurai plēsēji parasti uzklūp vispirms.

"DEC biologs ieradās notikuma vietā un pret brieža mirstīgajām atliekām uzstādīja novērošanas kameru, cerot nofilmēt plēsēju, kad tas atgriezīsies. Tas tiešām atgriezās, un mēs tikām pie brīnišķīga video ar to," teica DEC pārstāvji.

Video sociālajā tīklā "Facebook" ieguvis pamatīgu popularitāti, simtiem lietotājus rosinot komentāros izteikt minējumus par to, kas ir video redzamais nezvērs.

“Man tas izskatās pēc pumas jeb kalnu lauvas,” raksta viens lietotājs.

“Izskatās pēc lūša,” raksta cits.

Pēc neilgām pārdomām DEC paziņoja, ka tas tiešām ir lūsis. Šie dzīvnieki atrodami visā Ziemeļamerikā, un Ņujorkas štats nav izņēmums. Tiesa, tie parasti izvairās no cilvēku apdzīvotām teritorijām.

“Katru dienu plēsējs nenogalina briedi cilvēka mājas pagalmā,” teica DEC pārstāvji.

Lūši ir prāvi savvaļas kaķi un ir viegli atpazīstami pēc to īsās astes un pušķīšiem ausu galos. Video redzamais lūsis ir neparasts sava izmēra dēļ.

“Lūsis monstrs,” raksta kāds komentētājs.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu