Eiropas Komisijas prezidente Moldovai sola jaunu atbalstu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena.
Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena trešdien vizītes gaitā Kišiņevā paziņoja par jaunu atbalsta pasākumu paketi Moldovai.

"Mans vēstījums Moldovas tautai ir, ka mēs esam kopā ar jums," sacīja EK prezidente.

Jauno pasākumu vidū ir zemāki mobilā telefona sakaru un datu viesabonēšanas tarifi Moldovas un Eiropas Savienības (ES) starpā, 100 miljoni eiro valsts enerģijas sistēmai, finansējums transporta sistēmai un plašāks ekonomiskais atbalsts ilgtermiņā.

Pēdējo mēnešu laikā pieaugusi spriedze Maskavas un Kišiņevas starpā.

Kā sacīja Leiena, ir skaidrs, "kā Krievija cenšas destabilizēt Moldovu ar hibrīdpasākumiem".

Eiropadome otrdien paziņoja, ka ir noteikusi sankcijas septiņiem politiķiem un uzņēmējiem, kas ir Moldovas vai Krievijas pilsoņi, par mēģinājumiem destabilizēt Moldovu.

Sankcijām pakļauto personu aktīvi ir iesaldēti, un viņiem arī aizliegts ceļot uz ES vai caur to. Viņi mēģinājuši Krievijas labā destabilizēt Moldovu, piemēram, plānojot vardarbīgas demonstrācijas vai neatļautu kapitāla eksportu.

Daži no šiem cilvēkiem arī tiek apsūdzēti par to, ka atbalstījuši Krievijas agresijas karu pret Ukrainu, piemēram, sadarbojoties ar Krievijas okupācijas iestādēm.

Šīs sankcijas ir svarīgs politisks signāls par ES atbalstu Moldovai. ES valstis aprīlī pēc Moldovas pieprasījuma izveidoja juridisku ietvaru šādām sankcijām.

Starptautiskie novērotāji nesen apsūdzēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vēlmē destabilizēt situāciju Moldovā, kas ir ES kandidātvalsts.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais