Pk, 22.09.2023.

Foto ⟩ Praida gājiens Rīgā noslēdzies bez ievērojamiem starpgadījumiem

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šodien praida gājienā Rīgā piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku. Gājiena dalībnieki nesa rokās plakātus ar uzrakstiem - "Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi", "Valsts balstās uz cilvēka cieņu un brīvību" un citi. Pasākums noslēdzies bez ievērojamiem starpgadījumiem.

Gājienu Rīgas ielās sagaidīja iedzīvotāji, kuri no savu dzīvesvietu logiem bija izkāruši karogus, uzgavilēja gājienam un pūta ziepju burbuļus.

Kā aģentūrai LETA atzina gājiena dalībnieki, pasākums radījis kopības sajūtu. Tas ir bijis pacilājošs un pozitīvu emociju pilns.

Vērtējot ar iepriekšējiem pasākumiem Rīgā, gājiena dalībnieki pauda pārliecību, ka šie pasākumi sasniedz savu mērķi, jo attieksme pret gājienu kļuvusi pieņemošāka, vai vismaz neitrāla.

"Mūsu ir daudz. Ar katru gadu kļūstam arvien krāsaināki, drošāki un pašpārliecinātāki. To nevar ignorēt," teica kāda pasākuma dalībniece.

Gājiens arī sasniedzis vēl vienu no saviem mērķiem, paust atbalstu saviem draugiem un kopienas locekļiem.

Pasākumu vēroja liels skaits Valsts un Pašvaldības policistu.

Foto: Rīgas praida gājiens / Riga Pride 2023

Pie Vērmanes dārza, kur pulcējās gājiena dalībnieki, sākotnēji nebija atnākuši daudzi protestētāji.

Gājienam sākoties, protestētāji bija izretojušies gājiena maršrutā. Ar atsevišķiem protestētājiem policija veica pārrunas.

Protestēt pret gājienu bija ieradušies salīdzinoši maz cilvēku. Viena daļa bija organizēti, vienādos tērpos un vienādiem saukļiem, bet citi vienkārši uzturējās gājiena tuvumā un ik pa laikam skaļi pauda savu neapmierinātību ar dažādiem saukļiem.

Būtisku incidentu starp pretēju uzskatu paudējiem nebija.

Foto: Aculiecinieka foto

Foto: Ziedu siena Krišjāņa Barona un Elizabetes ielas krustojumā

Kā ziņots, šodien plkst.13 norisinās cilvēktiesību nedēļas "Riga Pride" jeb Rīgas praida nedēļas galvenais notikums - lielais gājiens "Mēs visi esam Latvija", informēja Riga Pride 2023" līdzpriekšsēdētājs Kaspars Zālītis.

Pēc organizatoru paustā, šī gada praids ir aicinājums ikvienam atplaukt savā dažādībā un ieraudzīt dažādības skaistumu citos. Kā komunikācijas metode tiek izmantota "runāšana caur puķēm". Zālītis skaidroja, ka ziedi ir sena komunikācijas metode, kuru izmantoja mīlnieki, lai slepus sūtītu ziņas viens otram. Vēsturiski dažādi ziedi ir arī tikuši izmantoti LGBTQ kopienas cilvēku identificēšanai.

Facebook LinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais