Par Kara-Murzas ieslodzīšanu ES piemērojusi sankcijas deviņām Krievijas amatpersonām

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Eiropas Savienības karogi.
Eiropas Savienības karogi. Foto: jorisvo/Shutterstock

Eiropas Savienības politiķis Žuzeps Borels vēstījis, ka sankcijas piemērotas tieslietu ministra vietniekam Oļegam Sviridenko, tiesnešiem un citiem tiesu sistēmas darbiniekiem, kā arī augsta ranga cietuma amatpersonai, kas "ir atbildīga par pazemojošu izturēšanos, kuras rezultātā ievērojami pasliktinājās Kara-Murzas veselības stāvoklis".

41 gadu vecais Kara-Murza aprīlī tika notiesāts uz 25 gadiem stingra režīma cietumā par nodevību un "nepatiesas informācijas" izplatīšanu par Krievijas sākto karu pret Ukrainu.

Tas ir garākais cietumsods, kāds pēdējo gadu laikā piespriests kādam Krievijas opozīcijas pārstāvim.

Šis "skandalozi bargais cietumsods skaidri parāda Krievijas tiesu sistēmas politisko ļaunprātīgo izmantošanu, lai apspiestu pilsonisko sabiedrību un neatkarīgas balsis, kas iebilst pret Krievijas nelikumīgo agresijas karu pret Ukrainu", pirmdien paziņoja ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels.

Sankcijām pakļauto personu aktīvi ES ir iesaldēti, un viņiem ir aizliegts ceļot uz ES valstīm vai caur tām.

Jau ziņots, ka tūlīt pēc Kara-Murzas notiesāšanas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Latvijai nevēlamo personu sarakstā iekļāva desmit personas, kas līdzatbildīgas par Kremļa kritiķa vajāšanu.

Arī Lietuva un Lielbritānija ir noteikušas sankcijas pret augsta ranga Krievijas amatpersonām saistībā ar Kara-Murzas ieslodzīšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais