S, 23.09.2023.

IDB rosinājis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret ģenerāli Juri Šulti

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.
Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte. Foto: Evija Trifanova/LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosina apsūdzēt bijušo valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku, ģenerāli Juri Šulti par personas nonāvēšanu medību laikā.

IDB informēja, ka policijas amatpersona 2022.gada rudenī notikušu medību laikā no sev piederošā medību ieroča izdarīja šāvienu un trāpīja personai, kura no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā bijušajai Valsts policijas amatpersonai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Jau ziņots, ka pērn novembra beigās Stopiņu pagastā medībās gāja bojā cilvēks.

Sākotnēji esot ticis konstatēts, ka personai iestājusies bioloģiska nāve, tomēr vēlāk pēc tiesu medicīnas eksperta veiktās apskates konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes, līdz ar to izmeklēšana nekavējoties nodota IDB.

TVNET rīcībā esošā informācija liecina, ka medībās dzīvību zaudējis uzņēmējs Jānis Garkalns. "Firmas.lv" informācija liecina, ka Garkalns ir īpašnieks Stopiņu novada Ulbrokā reģistrētajam apsardzes uzņēmumam "Alabais". Tāpat viņš un kādreizējā Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieka Andreja Sozinova dēls Ričards Sozinovs ir īpašnieki drošības sistēmu uzņēmumam "Shield Security Group".

Tikmēr Šulte pēc medībām priekšniecībai paziņoja par došanos izdienas pensijā.

VP saistībā ar sākotnējām izmeklēšanas darbībām par traģiskajām medībām pret diviem darbiniekiem ierosināja disciplinārlietas.

Dienesta pārbaudē iegūtās ziņas pirmsšķietami norādīja uz disciplinārpārkāpumu pazīmēm, proti, policisti notikuma vietā, iespējams, varēja kvalitatīvāk veikt sākotnējās darbības. Tāpēc, lai nodrošinātu padziļinātu, vispusīgu un objektīvu amatpersonu rīcības izvērtēšanu, pret diviem darbiniekiem ierosinātas disciplinārlietas.

VP saistībā ar sākotnējām izmeklēšanas darbībām par traģiskajām medībām pret diviem darbiniekiem ierosināja disciplinārlietas. Konstatēts, ka amatpersonas veikušas nepietiekamu profesionālu darbu notikuma vietā, līdz ar divām amatpersonām piemērots disciplinārsods - rājiens. VP rīcībā nav ziņu, ka tas būtu negatīvi ietekmējis kriminālprocesa virzību attiecībā pret bijušo VP amatpersonu, aģentūra LETA uzzināja VP.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu