Latvija sniegs Ukrainai atbalstu 2 miljonu eiro apmērā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Latvijas un Ukrainas karogi Likteņdārzā.
Latvijas un Ukrainas karogi Likteņdārzā. Foto: Zane Bitere/LETA

Otrdien valdība lēma šī gada laikā iemaksāt NATO Visaptverošajā atbalsta pakotnē Ukrainai 2 miljonus eiro un apstiprināja līdzvērtīgas iemaksas divos turpmākajos gados.

NATO Visaptverošā atbalsta pakotne tika izveidota 2016.gadā, lai sniegtu centralizētu neletālu atbalstu Ukrainas bruņoto spēku noturības stiprināšanā, veicinātu aizsardzības reformu procesu un Ukrainas tuvināšanos NATO standartiem.

Reaģējot uz Krievijas plaša mēroga iebrukumu Ukrainā, NATO valstu un valdību vadītāji 2022.gada NATO samitā Madridē vienojās par nepieciešamību ievērojami paplašināt NATO sniegto neletālo atbalstu, pielāgojot to aktīvas karadarbības apstākļiem.

Ministru kabineta pieņemtais lēmums paredz, ka Latvija trīs gadu periodā veiks ikgadējas nacionālās granta iemaksas Visaptverošajā atbalsta pakotnē 2 miljonu eiro apmērā no 2023. līdz 2025.gadam.

Ņemot vērā Ukrainas bruņoto spēku akūtās vajadzības, pretojoties Krievijas agresijai, pietiekama finansējuma nodrošināšana Visaptverošajai atbalsta pakotnei ir viena no jūlijā gaidāmā NATO valstu un valdību vadītāju samita Viļņā prioritātēm.

NATO sabiedrotie līdz šim snieguši Ukrainai nepieredzētu atbalstu un ir apņēmības pilni to uzturēt tik ilgi, cik tas būs nepieciešams, norāda Ārlietu ministrijā.

Latvijas militārais atbalsts Ukrainai, iekļaujot pēdējo militārā atbalsta paketi Ukrainai, kas sastāvēja no pretgaisa aizsardzības sistēmām "Stinger", pārsniedzis 1% no valsts iekšzemes kopprodukta.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu