Lietuvā, atklājot viltotu nobraukumu tehniskajā apskatē, tiks liegta dalība satiksmē

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Danila2332/Shutterstock

No šī gada 7. jūlija Lietuvā stāsies spēkā jauni likumi - tehniskajā apskatē būs jāpārbauda ne tikai auto tehniskais stāvoklis, bet arī nobraukums, vēsta portāls "tv3.lt".

Ja tiks konstatēts attīts nobraukums, transportlīdzekļa īpašniekam būs liegums piedalīties ceļu satiksmē. Lai varētu piedalīties satiksmē, atklātais defekts būs jānovērš.

Jāpiebilst, ka pagaidām nobraukuma attīšana tiks uzskatīta par nebūtisku bojājumu, savukārt no 2025. gada 7. jūlija tas jau tiks traktēts kā būtisks bojājums un, protams, skati ar to nebūs iespējams iziet.

Jau ziņots, ka Lietuvā pēdējā laikā pieņemti vairāki likumi, kas saistīti ar satiksmes drošības uzlabošanu. Piemēram, no 1. jūnija Lietuvā stājas spēkā jauni ceļu satiksmes noteikumi, kas saistīti ar alkohola lietošanu automašīnā.

Jaunajos noteikumos par attaisītu alkoholisko dzērienu pudeļu pārvadāšanu automašīnā sods ir palielināts desmitkārtīgi - līdz pat 140 eiro. Sodi par šādām pasažieru darbībām ir uzlikti arī iepriekš, taču atbildību uzņēmās šoferis.

Savukārt jaunie noteikumi paredz, ka pasažieris ir atbildīgs par alkohola nelietošanu automašīnā. Likuma virziens ir ļoti skaidrs - automašīnā nav lietojami nekādi dzērieni, kas var apdraudēt satiksmes drošību.

Pirmajā reizē pasažieris var saņemt sodu no 40 līdz 100 eiro, savukārt par atkārtotu pārkāpumu - 140 eiro naudas sodu. Ja pārkāpumu izdarīs vairāki pasažieri, katrs no viņiem tiks sodīts atsevišķi, bet automašīnas vadītājs netiks sodīts.

Lietuvā šāds likums tika pieņemts jau 2009. gadā, taču līdz šim naudas sods bija niecīgs - 10 līdz 12 eiro apmērā.

Tiesa, likumā ir pieņemts viens izņēmums - ja automašīnas salons ir atdalīts no šofera vietas, piemēram, limuzīnos.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu