Sv, 1.10.2023.

Somijā biznesmenis tiek pie 121 000 eiro naudas soda par ātruma pārsniegšanu

TVNET Auto
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: X00718/SCANPIX

Biznesmenis Anderss Viklofs ticis pie viena no lielākajiem naudas sodiem pasaulē - 121 000 eiro - par ātruma pārsniegšanu.

Viklofs atļauto braukšanas ātrumu pārsniedzis par 30 km/h. Somijā naudas sodu aprēķina pēc tā, kādi ir pārkāpēja ienākumi.

"Es patiešām nožēloju pārkāpumu. Es jau sāku samazināt ātrumu, diemžēl bija jau par vēlu," vietējiem medijiem sacīja biznesmenis.

Biznesmenis par ātruma pārsniegšanu sodīts arī iepriekš. 2013. gadā viņam piesprieda 95 000 eiro lielu naudas sodu, savukārt piecus gadus vēlāk viņš saņēma 63 680 eiro lielu naudas sodu.

"Ceru, ka mans samaksātais sods nonāks pareizajā vietā. Dzirdēju, ka Somijas valdība novirzīs 1,5 miljardus eiro veselības aprūpē. Ļoti ceru, ka tā nauda patiešām nonāks tur," pauda likumpārkāpējs.

2002. gadā atļautā braukšanas ātrumu pārsniegšana savulaik dārgi izmaksāja arī "Nokia" priekšniekam Ansi Vanjoki - 116 tūkstošus eiro, kas līdz šim bija ātruma pārsniegšanas naudassoda rekords.

Ļoti iespējams, ka Šveicē ir reģistrēts visu laiku lielākais piešķirtais naudas sods par ātruma pārsniegšanu. Kāds zviedru motobraucējs traucies ar ātrumu 290 km/h un ticis pie 1,1 miljona eiro soda. 

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu