Sv, 1.10.2023.

Lielbritānija Baltkrievijai noteikusi jaunas sankcijas

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko.
Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko. Foto: Drop of Light/Shutterstock

Lielbritānija 8. jūnijā pavēstīja, ka nosaka jaunas sankcijas pret Baltkrieviju, turpinot sodīt Minskas režīmu par tā atbalstu Krievijas karam Ukrainā, kā arī par represijām pret Baltkrievijas valdības oponentiem.

Jaunie soda pasākumi skars Baltkrievijas eksportu, kas finansē diktatora Aleksandra Lukašenko administrāciju. Tas arī būs solis pret centieniem apiet Krievijas sankcijas.

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Rietumi noteikuši vairākas sankciju kārtas Krievijai un tās sabiedrotajai Baltkrievijai.

Lielbritānija tagad aizliedz zelta, cementa, koka un gumijas eksportu no Baltkrievijas, kā arī bloķē banknošu un mašīnu tehnikas eksportu līdzās tādu preču, tehnoloģiju un materiālu eksportam, kas var tikt izmantoti ķīmisko un bioloģisko ieroču ražošanā.

Pasākumi arī ļauj Lielbritānijai liegt Baltkrievijas medijiem izplatīt propagandu un dezinformāciju Lielbritānijā, arī ar interneta starpniecību.

Sociālajiem medijiem un interneta pakalpojumu nodrošinātājiem būs jāierobežo piekļuve sankcijām pakļautajiem Baltkrievijas medijiem, tāpat kā tas šobrīd tiek darīts attiecībā uz Krievijas medijiem.

Ar jaunajām normām arī tiek paplašināti sankciju kritēriji, nodrošinot Lielbritānijas valdībai pamatu, lai vērstos pret plašāku baltkrievu loku, arī Lukašenko palīgiem, padomdevējiem un ministriem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais