Sv, 1.10.2023.

Kahovkas ūdenskrātuve vairs nespēj nodrošināt ūdeni Zaporižjas AES

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Zaporižjas atomelektrostacija, Ukraina
Zaporižjas atomelektrostacija, Ukraina Foto: IAEA/via REUTERS

Kahovkas ūdenskrātuve vairs nespēj piegādāt ūdeni Zaporižjas atomelektrostacijas (AES) reaktoru dzesēšanai, ceturtdien, 8. jūnijā pavēstīja Ukrainas hidroenerģijas uzņēmuma "Ukrhidroenerho" vadītājs Ihors Sirota.

Ūdens līmenis ūdenskrātuvē ir noslīdējis zem kritiskās 12,7 metru atzīmes, sacīja amatpersona.

Tas nozīmē, ka ūdenskrātuve vairs nevarēs nodrošināt ūdeni "Zaporižjas AES dīķiem spēkstacijas dzesēšanai", Sirota skaidroja Ukrainas televīzijas ēterā.

Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) ģenerāldirektors Rafaels Grosi šonedēļ sacīja, ka ūdeni nebūs iespējams iesūknēt, ja līmenis nokritīsies zem 12,7 metru atzīmes.

Dzesēšanas dīķus pie AES un citviet vēl kādu laiku var izmantot, lai dzesētu reaktorus un izlietotās degvielas rezervuārus reaktoru ēkās, sacīja Grosi.

Turklāt liels dzesēšanas dīķis līdzās objektam "šobrīd ir pilns un krājumi ir pietiekami, lai nodrošinātu spēkstaciju vairākus mēnešus, jo tās seši reaktori ir izslēgtā režīmā," sacīja Grosi.

Tāpēc ir vitāli svarīgi, lai dzesēšanas dīķis paliek nebojāts. "Es aicinu visas puses gādāt, lai to nekas neapdraudētu, tiekoties ar IAEA valdi," sacīja Grosi.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais