S, 23.09.2023.

Vardarbība pret sievietēm tiek nepamatoti tolerēta; Stambulas konvencijas ratifikācija apliecinātu gatavību risināt šo problēmu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere Foto: Paula Čurkste / LETA

Stambulas konvencijas ratifikācija būtu kā apliecinājums tam, ka Latvijā apzināmies vardarbības pret sievietēm problēmu un esam gatavi strādāt pie tās novēršanas, šodien "Vienotības" domes un "Jaunās vienotības" līderu kopsēdē Cēsīs pauda tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) un labklājības ministre Evika Siliņa (JV).

Lībiņa-Egnere minēja konkrētu gadījumu, kad dzīvesbiedrs sievietei nodarīja smagus miesas bojājumus, taču pagaidām tiek atlaists brīvībā, pamatojot to ar "labu raksturojumu". Atsaucoties arī uz šo situāciju, tieslietu ministre aicināja atzīt, ka vardarbība pret sievietēm tiek nepamatoti tolerēta, ka daļa izvēlas to neredzēt, un tāpēc rezultātā arī upuris paliek viens.

Līdzšinējā nespēja ratificēt Stambulas konvenciju pret vardarbību pret sievietēm saistīta ar to, ka mēs līdz galam neatzīstam šīs problēmas pastāvēšanu, atzīmēja politiķe.

Atzīstot, ka pastāv šīs problēma - vardarbība pret sievietēm -, spēsim arī izkārpīties no tās ārā, uzsvēra Lībiņa-Egnere.

Runājot par citu tēmu, labklājības ministre Siliņa iezīmēja to, ka vēlas reformēt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, lai cita starpā dotu lielākas iespējas mazaizsargātiem bērniem.

Kā ziņots, Cēsīs šodien notika partijas "Vienotība" domes un partiju apvienības JV kopsēde, kurā politiķi atskatījās uz partiju apvienības pastāvēšanas piecgadi, kā arī tika spriests par vardarbības novēršanu un izaicinājumiem izglītībā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu