Kremlim pietuvināts politologs aicina lietot kodolieročus pret Eiropu (20)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Sergejs Karaganovs
Sergejs Karaganovs Foto: Wikimedia Commons

Krievijai būtu jāveic preventīvs kodoltrieciens pa Eiropas Savienības (ES) valstīm, paziņojis Kremlim pietuvināts politologs un viens no ietekmīgākajiem Krievijas ārpolitikas ekspertiem Sergejs Karaganovs.

Šādu viedokli Karaganovs paudis rakstā, kas publicēts žurnālā “Profiļ”. Rakstā viņš aicina “salauzt Rietumu gribu” ar kodolieroču lietošanu un vai to lietošanas draudiem. Uzmanību šim Karaganova rakstam pievērsis neatkarīgais Krievijas izdevums “The Bell”.

Karaganovs ir Valdaja diskusiju kluba Ārējās un aizsardzības politikas padomes goda priekšsēdētājs. Viņš arī ir Nacionālās pētniecības universitātes Augstākās ekonomikas skolas pasaules ekonomikas un politikas fakultātes zinātniskais vadītājs.

Savā rakstā Karaganovs skaidro, ka jebkurš iznākums karā Ukrainā Krieviju neapmierināšot, ja vien netikšot “salauzta Rietumu griba atbalstīt Kijivas huntu”

“Rupji izsakoties, nepieciešams, lai Rietumi vienkārši atsienas un netraucē Krievijai un pasaulei virzīties uz priekšu,” raksta Karaganovs.

Karaganova piedāvātais galvenais risinājums ir kodolretorikas pastiprināšana ar mērķi atjaunot Rietumu zaudēto pašsaglabāšanās instinktu.

Tomēr tikai ar runām Krievijai nevajadzētu apstāties. Kodolretorika varot sasniegt līmeni, kad Krievija kodolieročus tiešām izmanto.

“Nu un ja neatkāpsies? Galīgi zaudējuši pašsaglabāšanās instinktu? Tad nāksies veikt triecienus pa virkni Eiropas valstu. (..)

Tā ir morāli briesmīga izvēle – mēs pielietojam dieva ieroci, nolemjot sevi smagiem morāliem pārdzīvojumiem. Tomēr, ja tas netiks darīts, ne tikai Krievija var iet bojā, bet, visticamāk, pienāks gals visai civilizācijai,” uzskata prokremliskais politologs.

Karaganovs arī uzskata, ka risks, ka pret Krieviju tiek vērsts atbildes kodoltrieciens, esot minimizējams, ja Krievija pareizi īstenošot iebiedēšanas un lietošanas stratēģiju.

Viņu arī nesatraucot, ka kodolieroču iespējamo lietošanu neatbalsta arī Krievijas sabiedrotie, piemēram, Ķīna.

“Galu galā, uzvarētājus netiesā, bet glābējiem pateicas,” uzsver Karaganovs.

Komentāri (20)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu