S, 30.09.2023.

Visos "Rīgas satiksmes" autobusos un trolejbusos vakaros iekāpšana notiks tikai pa priekšējām durvīm

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Ieva Leiniša / LETA

No šodienas, 1. augusta, visos "Rīgas satiksmes" autobusu un trolejbusu maršrutos pēc plkst. 21 pasažieru iekāpšana tiks organizēta pa priekšējām durvīm, informē uzņēmums.

Pasažieriem ar bērnu ratiem un cilvēkiem ratiņkrēslos iekāpšanas kārtība nemainīsies un notiks pa vidējām durvīm. Tāpat ierastā kārtība, kad iekāpšana notiek pa visām durvīm, netiks mainīta tramvajos.

Brauciens vakaros pēc plkst.21 visos autobusu un trolejbusu maršrutos būs jāreģistrē pie vadītāja konsoles. Savukārt pasažieriem, kuri braucienu apmaksā ar koda biļetes lietotni, brauciens jāapmaksā, jau kāpjot transporta līdzeklī, un vadītājam jāuzrāda tālrunī redzamais brauciena maksas apstiprinājums.

Tādējādi vadītājs sekos līdzi, lai visi pasažieri veiktu reģistrāciju un samaksātu par braucienu.

Šādas kārtības mērķis ir mainīt pasažieru paradumus tā, lai tie reģistrētu katru braucienu un samazinātu bezbiļetnieku skaitu. Tāpat ar šādu kārtību esot iespējams ierobežot to personu skaitu, kuri sabiedriskajā transportā pārvietojas smērējošā vai smakojošā apģērbā, kā arī traucē citiem pasažieriem.

Kā ziņots, "Rīgas satiksmes" apgrozījums 2022.gadā palielinājies par 5% - no 161,12 miljoniem eiro 2021.gadā līdz 168,7 miljoniem eiro pērn. Savukārt uzņēmuma peļņa 2022.gadā saruka vairāk nekā divas reizes un bija 1,25 miljoni eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais