Pk, 22.09.2023.

Latvijas vēstnieks NATO: Provokāciju mērķis ir sēt šaubas

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš
Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Iespējamās provokācijas ar pašlaik Baltkrievijā izvietotā algotņu grupējuma "Vagner" iesaisti NATO vērtēs kā Krievijas vadības atbalstītas akcijas, 3. augusta rītā intervijā TV3 uzsvēra jaunais Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš.

Vēstnieks provokāciju iespējas no "Vagner" puses vērtē kā salīdzinoši nelielas, bet izslēgt tādas nevar. Viņš uzsvēra - ja tomēr tādas notiks, tad NATO tās vērtēs kā Krievijas vadības atbalstītas akcijas, kurām atbildēs ar atbilstošiem soļiem, un nebūs iespējams mēģināt slēpties, apgalvojot, ka grupējums it kā ir privāta kompānija.

Runājot par neseno Baltkrievijas helikopteru ielidošanu Polijā, Riekstiņš atzina, ka šādu akciju mērķi ir sēt šaubas, cik gatavi esam dažādiem drošības riskiem.

Savukārt vērtējot Krievijas flotes mācību Baltijas jūrā radītos riskus, diplomāts atzīmēja, ka militārās mācības vairāk ir spēku demonstrācija, nevis tās rīko kā provokāciju piesegu. Viņš arī sagaida, ka nākamās Krievijas un Baltkrievijas mācības "Zapad" varētu būt mazāka mēroga nekā iepriekš, jo Krievijas resursi pamatā ir aizņemti karā Ukrainā.

"Man ir pārliecība, ka NATO ir gatava reaģēt atbilstoši situācijas vajadzībām," uzsvēra Riekstiņš un norādīja, ka NATO tiek regulāri veikta draudu analīze, uz kuras bāzes tiek sagatavoti priekšlikumi lēmumiem politiskā līmenī.

Riekstiņš, kurš vēl nesen bija Latvijas vēstnieks Krievijā, atzina, ka Krievijā ir dziļas problēmas ar impērisko domāšanu, līdz ar to daudzi gan atklāti, gan klusējot atbalsta valsts agresiju. Diplomāts tomēr cer, ka šī valsts var mainīties, līdzīgi kā PSRS mainījās līdz ar Mihailu Gorbačovu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais