Pk, 22.09.2023.

Daukšts: Iespējams, Prigožins Putinu šantažē

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Edijs Pālens/LETA

Privāto algotņu grupējuma "Vagner" līderim Jevgeņijam Prigožinam ir kādas sviras, ar ko Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu kontrolēt un tādēļ viņš nevērsās pret Prigožinu ar militāru spēku, norāda vēsturnieks, politologs un Krievijas eksperts Kārlis Daukšts.

"Putins ir ļoti cieši saistīts ar Prigožinu, viņi ir kā dvīņu brāļi. Gan viens, gan otrs vada bandītiskus grupējumus," uzskata Daukšts.

Viņaprāt, Prigožinam ir kaut kādas finansiālās vai citas sviras, ar kurām viņš Putinu ietekmē - vai nu kontrolē, vai šantažē.

Citādi Putina rīcību, nesodot cilvēku, kuru viņš publiski nosaucis par nodevēju, nevar loģiski izskaidrot. Vēl vairāk, Prigožins ne tikai netiek sodīts, bet pat piedalījās Krievijas Āfrikas samitā, kas norisinājās Pēterburgā. Pēc Daukšta domām tas ir pierādījums tam, ka Kremlis vēl joprojām savas merkantilās intereses Āfrikā vēlas īstenot ar "Vagner" starpniecību.

"Es piekrītu, ka vagnerieši Latvijai nerada militāru apdraudējumu, taču draudi pastāv un tie ir ideoloģiska rakstura. Proti, tā ir zināma pretvalstiska noskaņojuma uzkūdīšana atsevišķās sabiedrības grupās, kas nav pārāk apmierinātas ar dzīvi Latvijā," savu redzējumu par vagneriešiem pauž politologs.

Daukšts arī sniedz savu vērtējumu Krievijas opozīcijas politiķiem. Viņaprāt, tie savā absolūtajā vairākumā ir liberālas impērijas piekritēji, kuri ienīst pašreizējo režīmu, taču viņiem nav pozitīva nākotnes redzējuma.

"Tikko tika arestēts Girkins, viens no asiņainākajiem noziedzniekiem, kuru notiesāja par pasažieru lidmašīnas notriekšanu. Notiesātais opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs, kurš sēž cietumā, uzrakstīja aizstāvības rakstu Girkinam. Tajā parādās opozīcijas politiskie principi. Navaļnijs norāda, ka Girkins ir politisks opozicionārs, viņu nedrīkst sēdināt cietumā. Tālāk seko frāzes - mēs paši Krievijā sāksim jaunu procesu par pasažieru lidmašīnas notriekšanu, mēs paši izmeklēsim šo noziegumu.

Tas nozīmē, ka noziegumu izmeklēs nevis starptautiskie izmeklētāji, bet mēs paši. Tie ir spēcīgi impēriskās domāšanas elementi.

Krievijas opozīcija nekad nerunā par nākotni," uzsver Daukšts.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais