Pk, 22.09.2023.

JV, ZZS un "Progresīvie" plāno īstenot NA atbalstītājiem nepieņemamu politiku, uzskata Dzintars

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 19
NA līderis Raivis Dzintars
NA līderis Raivis Dzintars Foto: Zane Bitere/LETA

Nacionālajai apvienībai (NA) nav jāstiprina iespējamā "Jaunās vienotības" (JV), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvo" valdība, paziņojis NA līderis Raivis Dzintars.

Viņaprāt, šīs trīs partijas plānojot īstenot NA atbalstītājiem nepieņemamu politiku. Dzintars prognozē, ka minētais partiju bloks pieļaus daudz plašāku imigrantu ieceļošanu un atkāpsies no stingrām prasībām pret Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem.

"Tā politika kļūs izteikti kosmopolītiskāka un naidīgāka pret jebko, kas saistās ar tradicionālām vērtībām un latviskas Latvijas veidošanu. Ja līdz šim bija jāizdara milzīgs spiediens uz valdošo partiju, lai panāktu atbalstu demogrāfiskās situācijas uzlabošanai, tad minētajam partiju blokam šī joma vispār nebūs aktuāla. Šo sarakstu varētu ilgi turpināt," pauž politiķis.

Izšķirošs arī esot apstāklis, ka JV, ZZS un "Progresīvajiem" kopā ir 52 balsis - tātad Saeimas balsu vairākums. Pēc Dzintara vārdiem, tas nozīmējot, ka partijas "savu negatīvo politiku" tāpat varētu īstenot, bet kopā ar NA viņi būtu stiprāki un ar vājāku opozīciju. Ja šādas valdības tapšana ir neizbēgama, tad, viņaprāt, labākais, kas būtu darāms, ir pēc iespējas saīsināt tās mūžu.

Dzintars apgalvo, ka savā politikā un vērtībās "Progresīvie" esot ļoti bieži bijuši vienos ierakumos ar "Saskaņu", kas, pēc viņa domām, ir prokremliska. Faktiski jebkuros nacionālajos jautājumos - valoda, pilsonība, imigrācija, latviešu jauniešu aizsardzība darba tirgū, nacionālā drošība -, kur pastāvējusi viedokļu atšķirība, "Progresīvie" esot iestājušies pret latviskas Latvijas virzienu, apgalvo Dzintars.

Politiķa ieskatā "Progresīvo" atrašanās valdībā vājinās JV nacionālo spārnu, un stiprinās tajā kosmopolītiskās un ultraliberālās tendences.

"JV ar laiku "apēdīs" "Progresīvos", bet pati kļūst daudz līdzīgāka viņiem. Savukārt ZZS galvenais uzdevums šobrīd ir par katru cenu iekļūt valdībā, tāpēc tā piekritīs tādiem dalības nosacījumiem, kādiem nebūtu piekritusi NA vai "Apvienotais saraksts" (AS)," spriež Dzintars.

NA līderis pauž, ka JV, ZZS un "Progresīvo" partiju bloks esot tapis slepenu vienošanos rezultātā, par ko partija publiski brīdinājusi jau kopš maija sākuma.

Jau ziņots, ka Saeimā JV ir 26 deputātu vietas, ZZS - 16, bet "Progresīvajiem" - 10 mandāti, kas kopā iespējamās jaunās valdības tā dēvētajam kodolam dod 52 balsis jeb minimālu vairākumu.

AS ir 15 parlamentārieši un NA - 13 deputātu vietas.

Partijai "Stabilitātei" ir desmit mandāti un "Latvija pirmajā vietā" - astoņas vietas parlamentā. Tāpat Saeimā ir divi pie frakcijām nepiederoši deputāti.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 19

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais