S, 30.09.2023.

Indijas bezpilota kosmosa kuģis nolaidies uz Mēness

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Aijaz Rahi/AP

Indijas bezpilota kosmosa kuģis "Chandrayaan-3" ar izpētes robotu trešdien nolaidās uz Mēness tā maz izpētītā Dienvidpola tuvumā, paziņoja Indijas Kosmosa izpētes organizācija.

Līdz ar to Indija kļuvusi par ceturto valsti pēc ASV, Padomju Savienības un Ķīnas, kuras spējušas nogādāt izpētes aparātus uz Mēness.

Turklāt Indija kļuvusi par pirmo valsti, kuras aparāts nolaidies Mēness Dienvidpola rajonā, kur svētdien avarēja Krievijas kosmosa zonde "Luna-25".

Jau ziņots, ka raķete ar kosmosa kuģi "Chandrayaan-3" startēja 14.jūlijā no Šriharikotas kosmodroma Āndhra Pradēšas štatā.

Indijas iepriekšējā Mēness misija pirms četriem gadiem beidzās neveiksmīgi, kad Indijas Kosmosa izpētes organizācija zaudēja sakarus ar "Chandrayaan-2" dažas minūtes pirms plānotās nolaišanās uz Mēness.

Indijas Kosmosa izpētes organizācijas izstrādātais kosmosa kuģis "Chandrayaan-3" ietver nolaišanās moduli "Vikram", kas sanskritā nozīmē "varonība", un izpētes aparātu "Pragyan", kas sanskritā nozīmē "gudrība". "Chandraayan" sanskritā nozīmē "Mēness kuģis".

Plānots, ka "Pragyan" izpētīs tuvāko apkārtni un nosūtīs attēlus uz Zemi. Paredzēts, ka "Pragyan" misija ilgs 14 dienas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu