Pk, 22.09.2023.

Valainis: Banku virspeļņas nodoklī jāiekasē vismaz 140 miljoni eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis.
Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis. Foto: Zane Bitere / LETA

Vēl ieviešamajā banku virspeļņas nodoklī nākamgad būtu jāiekasē vismaz 140 miljoni eiro, sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis, komentējot nepieciešamās apņemšanās topošās valdības deklarācijā.

Ieviešot banku virspeļņas nodokli, tas ļautu iegūt papildu finansējumu veselības aprūpes un izglītības jomā, norādīja Valainis. ZZS politiķa ieskatā nepieciešams arī veicināt jaunu banku ienākšanu tirgū jeb konkurences veicināšanu starp bankām.

Kā viens no īstermiņā veicamajiem darbiem līdztekus valsts budžeta veidošanai ir risinājums "Sadales tīklu" tarifu pieaugumam, ko pie iespējas jāatrod vēl pirms decembra, pauda ZZS frakcijas vadītājs.

Valainis akcentēja, ka valdības deklarācijā jāiekļauj tādus ilgtermiņa izaicinājumus kā kvalitatīvas izglītības nodrošināšana un veselības aprūpes sistēmas uzlabojumi. Jāparedz arī veselības finansējuma modeļa izstrāde, atzīmēja politiķis.

Tāpat svarīgs jautājums ir reģionāla attīstība. Valdības deklarācijā būs jānorāda risinājumi darba spēka pieejamībai un ilgtspējīgai lauksaimniecībai, kas ļautu Latvijā lielākā apmērā veikt dažādu produktu pārstrādi, radot vairāk produktu ar pievienoto vērtību, skaidroja Valainis.

Jāpieņem arī regulējums, lai Latvijā varētu laikus ienākt Eiropas Savienības fondu investīcijas arī reģionos, tajā skaitā mājokļu, ceļu un citās jomās, norādīja ZZS frakcijas vadītājs.

Kā LETA jau vēstīja, pirmdien JV, ZZS un "Progresīvo" veidotā topošā koalīcija Ministru prezidenta amata kandidātes Evikas Siliņas (JV) vadībā sākusi strādāt pie jaunās valdības deklarācijas veidošanas.

Jaunās koalīcijas pārstāvji tāpat sākuši strādāt pie koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim.

Topošajai koalīcijai ir 52 deputātu balsis.

Kā ziņots, piektdien līdz ar AS paziņojumu par nepievienošanos, viņuprāt, "Lemberga valdībai", tapa skaidrs, ka valdību turpinās veidot trīs politiskie spēki - JV, ZZS un "Progresīvie".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais