Nausēda: Korupcija Ukrainā negatīvi ietekmē lēmumus par ieroču piegādēm (2)

TVNET/LETA/BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda
Lietuvas prezidents Gitans Nausēda Foto: EPA/Scanpix

Korupcija Ukrainā negatīvi ietekmē rietumvalstu lēmumu pieņemšanu par ieroču piegādēm Kijivai, norādījis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

"Tas ir svarīgs iemesls. Tas ir ļoti svarīgs iemesls. Jo tās valstis, kas atbalsta Ukrainu, ir demokrātiskas, tas nozīmē, ka tām ir jāņem vērā savas sabiedrības noskaņojums un vēlētāju viedoklis," pirmdienas vakarā Lietuvas sabiedriskās televīzijas raidījumā "LRT forums" sacīja Nausēda.

"Iedomājieties, ka vēlētāji vienā vai otrā valstī redz, ka valstī, uz kuru tiek sūtīta palīdzība, ir ļoti pamanāmi korupcijas skandāli. Tas ir milzīgs trieciens šīs valsts reputācijai," viņš piebilda.

Nausēda to sacīja pēc tam, kad Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien paziņoja, ka nolēmis aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu nomainīt ar Rustemu Umerovu, kurš kopš pagājušā gada vadījis Valsts īpašuma fondu.

Lai gan Zelenskis nepieminēja korupciju, nesen Ukrainas Aizsardzības ministrijā sākta izmeklēšana par korupciju ieroču iepirkumos.

Nausēda neuzskata, ka tas būtu bijis iemesls tam, ka ir kavēšanās ar ASV iznīcinātāju "F-16" piegādēm Ukrainai.

"Dažkārt tas ir saistīts arī ar to, ka viena lieta ir pieņemt lēmumu, cita - šo lēmumu īstenot," norādīja Lietuvas prezidents.

Viņš arī kritizēja diskusijas par iespējamām miera sarunām bez Ukrainas.

"Mums ir nepieņemams jebkurš sarunu modelis, ja tajā nepiedalās Ukraina, ja kāds risina sarunas ar Krieviju aiz Ukrainas muguras. Kamēr Ukraina pati nav izlēmusi, un, cik es zinu, tā ir izlēmusi atjaunot savu teritoriju tādu, kāda tā bija, neviens nedrīkst tirgot Ukrainas teritorijas uz tās rēķina," sacīja Nausēda saistībā ar pēdējā laikā arī Rietumos izskanējušajiem viedokļiem, ka Ukrainai būtu teritoriāli jāpiekāpjas Krievijai.

Lietuvas prezidents arī norādīja, ka Ukraina cenšas īstenot pretuzbrukumu, vienlaikus izvairoties no lieliem upuriem, tāpēc no malas šis process var šķist pārāk lēns.

"Tas dod zināmus rezultātus, taču Krievijas puse ir sagatavojusies šim pretuzbrukumam. Viņi vēlas, lai šis pretuzbrukums no Ukrainas puses prasītu lielus cilvēku upurus. Ukrainas puse vēlas, lai to būtu pēc iespējas mazāk," sacīja Nausēda.

"Tāpēc, iespējams, vērojot no malas un skatoties televīzijas ekrānā, mums šķiet, ka uzbrukums varēja būt gan drosmīgāks, gan ātrāks. Bet tas būtu novedis pie milzīgiem gan tehnikas, gan cilvēku zaudējumiem, kas Ukrainas prezidentam nav pieņemami, un es viņu šajā ziņā pilnībā saprotu," piebilda Lietuvas prezidents.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu