T, 27.09.2023.

Lietuvā avarē divi migrantu auto no Latvijas. Bojā gājusi indiete, astoņi cilvēki ievainoti

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Algimantas Barzdzius/Shutterstock

Lietuvā naktī uz trešdienu notikuši divi savstarpēji nesaistīti satiksmes negadījumi ar automašīnām, kurās atradās nelegālie migranti un kuras Lietuvā, domājams, iebraukušas no Latvijas, un vienā negadījumā gājusi bojā Indijas pilsone, bet otrā ievainoti astoņi šrilankieši.

Plkst.3.36 policija Marijampoles rajonā saņēma informāciju, ka automobilī "Mazda" atrodas nelegālie migranti.

Uz ceļa Marijampole - Kalvarija automašīnas vadītājs nereaģēja uz policijas aicinājumu apstāties, un plkst.3.50 Ļudvinavā automobilis iebrauca Šešupē.

Pēc auto iebraukšanas upē policisti aizturēja trīs vīriešus. Domājams, ka nelegālie migranti ir Indijas pilsoņi. Tāpat sākta automašīnas vadītāja meklēšana.

Pasažiere, kura, domājams, ir Indijas pilsone, negadījumā gāja bojā.

Sākotnējā informācija liecina, ka nelegālie imigranti Lietuvā ievesti no Latvijas, pār kuras robežu no Baltkrievijas pēdējā laikā pieaugusi nelegālo migrantu plūsma. Lietuvas robežsargi norāda, ka lielākā daļa Latvijā nonākušo nelegālo migrantu tālāk tiek ievesti Lietuvā.

Pēc sākotnējās informācijas, no Latvijas Lietuvā iebraukusi arī automašīna ar astoņiem nelegālajiem migrantiem, kas, domājams, ir Šrilankas pilsoņi, un, bēgot no Lietuvas policijas, auto avarēja.

Ap pusnakti, iebraucot Jonavā, automašīnas "Opel Astra" vadītājs nereaģēja uz policijas aicinājumu apturēt transportlīdzekli.

Bēgot no policijas, automobilis nobrauca no ceļa, ietriecās ēkā un apgāzās.

Negadījumā cieta gan 42 gadus vecais Šrilankas pilsonis, kas vadīja automašīnu, gan vēl septiņi migranti, kas atradās automašīnā un arī, domājams, ir Šrilankas pilsoņi.

Ievainotie nogādāti slimnīcā un pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas nodoti Lietuvas Valsts robežsardzes dienesta darbiniekiem.

Jau vēstīts, ka Lietuvas robežsargi aizvadītajā diennaktī piespieduši doties atpakaļ 21 nelegālo imigrantu, kas nelikumīgi mēģinājis iekļūt Lietuvā no Baltkrievijas. Tikmēr Latvijas Valsts robežsardze novērsusi 70 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas - Latvijas robežu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu