Jau vēstīts, ka augustā noritēja pakalpojuma sniedzēju atlase, kur savus pieteikumus kopumā iesniedza 10 pretendenti, taču maksimālo vērtēšanas punktu skaitu katrā reģionā ieguva četri pakalpojuma sniedzēji.
Saskaņā ar nolikumu, pakalpojumus var sniegt ārstniecības iestādes, kuras ir reģistrētas Ārstniecības iestāžu reģistrā un attiecībā uz sociālās komponentes nodrošināšanu - Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā vai ir piesaistījušas reģistrā esošu aprūpes mājās pakalpojuma sniedzēju.
Tāpat noteikts, ka sākot no 2023.gada 1.oktobra pacienta dzīvesvietā paliatīvās aprūpes mobilai komandai būs jānodrošina veselības aprūpes pakalpojumi, kuros ietverti sertificēta paliatīvās aprūpes ārsta vai internista, vai ģimenes ārsta vai neatliekamās medicīnas ārsta, vai geriatra, vai anesteziologa-reanimatologa vizītes, attālinātas konsultācijas, ārsta palīga un/vai māsas sniegtie veselības aprūpes pakalpojumi un sertificētu funkcionālo speciālistu - fizioterapeita, ergoterapeita, uztura speciālista pakalpojumi. Savukārt Labklājības ministrijas pārziņā esošo pakalpojuma sociālo komponenti - sociālo aprūpi, psihosociālo atbalstu un tehniskos palīglīdzekļus, nodrošinās sākot ar 2024.gada 1.janvāri.
Valsts apmaksāts paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojums pacienta dzīvesvietā visā Latvijas teritorijā tiek ieviests ar mērķi nodrošināt visaptverošu, uz pacientu centrētu paliatīvo aprūpi, kas neatkarīgi no iedzīvotāju sociālekonomiskā stāvokļa nodrošina pacienta vajadzībām atbilstošus, savlaicīgu, kvalitatīvu un izmaksu ziņā pieejamu integrētu paliatīvo aprūpi un atbalstu, tai skaitā psihoemocionālo atbalstu dzīves nogalē gan pacientiem ar neizārstējamām slimībām to terminālajās stadijās, gan viņu tuviniekiem. Šāda pieeja paliatīvajā aprūpē veiksmīgi īstenota pilotprojektā Liepājā un Dienvidkurzemes novadā.