Saeima noraida priekšlikumu atbrīvot no amatiem Latvijas Bankas prezidentu un padomes locekļus

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks
Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeima ceturtdien, 21. septembrī noraidīja opozīcijas partiju "Latvija pirmajā vietā" (LPV) un "Stabilitātei" priekšlikumu par Latvijas Bankas prezidenta Mārtiņa Kazāka un padomes locekļu atbrīvošanu no amata.

Lēmumprojektus parlamentā iesnieguši deputāti Ainārs Šlesers (LPV), Ramona Petraviča (LPV), Edmunds Zivtiņš (LPV), Ričards Šlesers (LPV), Kristaps Krištopans (LPV), Vilis Krištopans (LPV), Linda Liepiņa (LPV), Mārcis Jencītis (LPV), Svetlana Čulkova ("Stabilitātei") un Dmitrijs Kovaļenko ("Stabilitātei").

Deputāti anotācijā norāda, ka Latvijas Bankas prezidents un padomes locekļi esot izdarījuši virkni smagu pārkāpumu, ko varot raksturot kā valsts amatpersonas amata pienākumu nepildīšanu - tīšu nolaidību, kas radījusi būtisku kaitējumu visam Latvijas finanšu sektoram.

Lēmumprojektu autori uzskata, ka Latvijas Bankas prezidents ir pieļāvis, ka Latvijā ir "pārspīlēti pārregulēta finanšu sektora uzraudzības sistēma un nav saprotama komercbanku kontrole".

Latvijas Bankas prezidents ir Mārtiņš Kazāks un padomes locekļi ir Māris Kālis, Santa Purgaile, Kristīne Černaja-Mežmale, Andris Vilks, Ilze Posuma un Zita Zariņa.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais