Sv, 10.12.2023.

"Vāgnerieši" atkal piedalās karā pret Ukrainu, vēsta medijs (2)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AP/Scanpix

Krievijas algotņu grupējuma “Vagner” kaujinieki atkal piedalās karā pret Ukrainas spēkiem un ir manīti kaujās pie Bahmutas, vēsta ASV raidsabiedrība CNN, atsaucoties uz kādu ukraiņu kareivi.

To, ka “vāgnerieši” atkal manīti Ukrainā CNN apstiprinājis ukraiņu kareivis ar segvārdu “Groove”.

“Jā, “Vāgner” ir šeit,” pavēstīja kareivis, piebilstot, ka “Vagner” ir nomainījuši komandierus, pārgrupējušies un atgriezušies Ukrainā.

Ukraiņu kareivis uzskata, ka “Vagner” atgriešanās mērķis esot kompensēt Krievijas armijas dzīvā spēka deficītu šajā frontes sektorā.

CNN norāda, ka šī ir pirmā reize, kad kāds avots Ukrainas armijā apstiprina, ka “Vagner” atkal piedalās kaujās pie Bahmutas.

Iepriekš par to ziņoja vairāki prokremliskie “Telegram” kanāli, tostarp kanāls “Ribarj”, kas ir pietuvināts Krievijas Aizsardzības ministrijai, vēsta neatkarīgais Krievijas medijs “Agenstvo”.

“Ribarj” apgalvoja, ka pie Bahmutas atgriežas tie “vāgnerieši”, kuri grupējumu bija pametuši pēc jūnijā notikušā “Vagner” vadoņa Jevgeņija Prigožina rīkotā dumpja.

Šos kaujiniekus komandējot Andrejs Troševs, kura pienākumos arī ietilpst jaunu kaujinieku vervēšana Baltkrievijā un Āfrikā.

Par “vāgneriešu” atgriešanos Bahmutas frontē ziņoja arī “Vagner” pietuvinātais “Telegram” kanāls “Grey Zone”.

Krievijas “kara korespondenti” iepriekš arī ziņoja, ka “Vagner” kaujinieki nesen ieradušies arī okupētajā Hersonas apgabalā.

ASV bāzētais kara pētījumu institūts (ISW) pauž viedokli, ka “Vagner” vairs nav uzskatāms par vienotu militāru spēku, drīzāk tās ir atsevišķas kaujinieku grupas, kas izmanto grupējuma nosaukumu. Tas nozīmē, ka “vāgneriešiem”, visticamāk, vairs nebūs vērā ņemamas ietekmes uz kauju iznākumu.

Pēc Prigožina dumpja “Vagner” pārtrauca dalību kaujas operācijās Ukrainā.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais