Prokurors kukuļņemšanā apsūdzētajai Stabiņai lūdz piespriest četrus gadus cietumā (3)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Ārija Stabiņa
Ārija Stabiņa Foto: Evija Trifanova/LETA

Prokurors kukuļņemšanā apsūdzētajai bijušajai Rīgas domes amatpersonai Ārijai Stabiņai lūdzis piespriest četrus gadus un sešus mēnešus cietumā.

Tāpat prokurors lūdzis atņemt tiesības ieņemt amatus pašvaldības iestādēs un valsts pārvaldē uz četriem gadiem. Stabiņai arī lūgts piespriest 15 500 eiro naudas sodu.

Prokurora ieskatā, no Stabiņas valsts labā arī jāpiedzen noziedzīgi iegūtie līdzekļus 6018 eiro apmērā.

Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā spriedumu pasludinās 9.oktobrī.

Stabiņai tiek inkriminēta 6018 eiro kukuļa ņemšana, savukārt toreizējai Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes Protokola nodaļas vadītājai Ļenai Paščenkovai Rīgas apgabaltiesa iepriekš piemēroja pusotra gada reālu cietumsodu par prettiesisku labuma pieņemšanu. Šis spriedums ir stājies spēkā.

Bijusī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Stabiņa šajā lietā pie kriminālatbildības saukta par kukuļņemšanu un ar to saistīto dienesta viltojumu, kas noticis no 2012.gada marta līdz septembrim, kad viņa tika aizturēta. Viņa apsūdzēta deviņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, no kuriem septiņus izdarījusi grupā ar pašvaldības darbinieci, kurai Rīgas apgabaltiesa šī gada martā piesprieda pusotru gadu ilgu brīvības atņemšanu.

Tāpat persona saukta pie kriminālatbildības par to, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās norādījusi nepatiesas ziņas.

Stabiņu korupcijas apkarotāji par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu aizturēja 2012.gada rudenī. Pēc pāris mēnešiem tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret drošības naudu un, kad pusgadu vēlāk tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi.

Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, izsludināja arī starptautiskajā meklēšanā, līdz beidzot 2017.gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja tikai trīs mēnešus. Pēc tam Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīja viņai piemēroto drošības līdzekli un iepriekš vairāk nekā piecus gadus bēguļojušo Stabiņu no apcietinājuma atkal atbrīvoja, jo beidzās tiesību ierobežošanas termiņš.

Ņemot vērā, ka Stabiņa 2013.gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, bet pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi.

Komentāri (3)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais