Pk, 1.12.2023.

Stoltenbergs vizītē Kijivā uzsver, ka Ukraina ir "tuvāk NATO nekā jebkad agrāk"

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 18
Foto: AP/Scanpix

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs ceturtdien vizītes laikā Kijivā paziņoja, ka Ukrainas saites ar militāro aliansi vēl nekad nav bijušas tik ciešas.

"Ukraina tagad ir tuvāk NATO nekā jebkad agrāk," norādīja Stoltenbergs.

Stoltenbergs arī atzina, ka Ukrainas armija lēnām atkaro teritoriju no Krievijas bruņotajiem spēkiem, kuri Ukrainā cīnās "imperiālistisku ilūziju" dēļ.

"Ukrainas karaspēks sīvi cīnās, taču pakāpeniski iegūst teritoriju. Katrs metrs, ko Ukrainas spēki atgūst, ir metrs, ko Krievija zaudē. Maskava cīnās par imperiālistiskām ilūzijām," viņš sacīja kopīgā preses konferencē ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Savukārt Zelenskis paziņoja, ka viņa valsts ar laiku kļūs par NATO dalībvalsti.

"(Tas ir) laika jautājums, kad Ukraina kļūs par alianses "de jure" dalībvalsti. Mēs darām visu, lai šo laiku pietuvinātu," sacīja Zelenskis.

Viņš paziņoja, ka paļaujas uz alianses dalībvalstu palīdzību un papildu pretgaisa aizsardzības sistēmu piegādi, lai pasargātu no Krievijas uzbrukumiem kritiskās infrastruktūras objektus.

"Mēs apspriedām situāciju par gaidāmajiem Krievijas uzbrukumiem Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai un šajā sakarā pārrunājām iespēju dalībvalstīm piegādāt papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas. Ģenerālsekretārs vienojās pielikt pūles, lai palīdzētu, lai mūs atbalstītu šajā jautājumā, mobilizētu alianses dalībvalstis," sacīja Zelenskis.

Viņš uzsvēra, ka ienaidnieks katru nakti veic intensīvus uzbrukumus, un arī pagājušajā naktī notika masveida uzbrukums ar droniem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 18

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais