Nekādā gadījumā pēc saskares ar aukstumpumpas jeb vīrusa skartā zonu, vienreiz izmantotus kosmētikas rīkus vai pirkstus nedrīkst ievietot atkārtoti produkta oriģināla iepakojumā.
Ja nepieciešami papildinājumi, tos būtu jāņem ar tīriem kosmētikas rīkiem un atkārtoti jāieliek atsevišķā traukā. Svarīgi atcerēties – ja pa dienu tiek lietota dekoratīvā kosmētika, tad vakarā ir rūpīgi jānotīra sejas āda un jāārstē vīrusa skartā zona.
Tumšie loki zem acīm
Tumšajiem lokiem zem acīm var būt dažādi dominējošie apakštoņi, tādēļ to maskēšanai ir jāievēro pretējo krāsu princips, kas neitralizēs nevēlamo toni. Šim nolūkam radītie krāsu korektori ierasti ir krēmveida tekstūras un vieglas konsistences, tāpēc, uz tiem uzklājot papildu konsīleri, tonālo krēmu vai pūderi, acu zonā neveidosies bieza kārta. Ja nav pārliecības par to, kādu korekcijas toni izvēlēties, var iegādāties paleti ar vairākiem toņu salikumiem (zaļš, violets, oranžs, dzeltens), tādējādi būs iespējams kombinēt krāsas, kas piemērotas konkrētai vajadzībai. Papildu risinājums ir testēšana, proti, vienai acs zonai uzklājot vienu toni, otrai – citu. Pēc tam jāuzklāj konsīleris vai tonālais krēms un jāizvērtē, kurš no izvēlētajiem toņiem neitralizējis tumšos lokus veiksmīgāk.
Tumšo loku maskēšanas pamatā ir krāsu apļa trīs pretkrāsas, proti, zaļš pret sarkanu, violets pret dzeltenu un zils pret oranžu.
Atkarībā no toņa atrašanās krāsu gammā nepieciešams pielāgot pretkrāsas.
“Ja nav vēlēšanās izmantot krāsu korekciju, var izmantot tikai konsīleri (toni gaišāku par tonālo krēmu) vai arī izvēlēties acu grima bāzi ar atstarojošiem elementiem. Gaismas stariem atstarojoties, tumšie loki neizcelsies. Dažās situācijās kā rezerves variantu korekcijai var izmantot arī krēmveida vaigu sārtumu ar oranžo toni, ja nav iegādāts krāsu korektors. Neatkarīgi no tā, kādu toni ir nepieciešams nomaskēt, ir jāatceras, ka sausa āda izcels visdažādākās ādas nepilnības, tāpēc, pirmkārt, ir jāparūpējas par ādas mitrināšanu un tikai tad par toņu korekcijām. Tāpat viss ir jādara ar mēru – labāk uzklāt mazāk, nekā vairāk,” iesaka konsultante.
“Lietojot gan mitrinošos krēmus, gan dekoratīvo kosmētiku, ir svarīgi vienmēr atcerēties, ka regulāri ir jāattīra kosmētikas rīki un otiņas, tādējādi pasargājot tos no putekļiem, ādas daļiņām, eļļām, kā arī baktērijām”, atgādina Arta Bogdānova.
Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".