Pk, 8.12.2023.

Igaunijā mašīna ar uzrakstu "krievu huligāne" saņem bargu sodu (9)

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Facebook/Jehves policija.

Septembra beigās Jehvi pilsētas policisti uz automašīnas aizmugurējā stikla pamanīja uzrakstu "krievu huligāne". Kļuvis zināms, ka šāds uzraksts automašīnas īpašniekam izmaksājis gana dārgi, vēsta laikraksts "Postimees".

"Šādām uzlīmēm ir provokatīvs raksturs, un tās vērstas uz sabiedrības šķelšanu, kā arī spriedzes radīšanu. Krievijas propaganda izmanto šos pašus vēstījumus un simbolus, lai attaisnotu karu Ukrainā. Tāpēc situācijā, kad Krievija īsteno pilna mēroga karu pret Ukrainu, šādu uzlīmju demonstrēšana ir agresorvalsts atbalsta paušana," informē Igaunijas policija.

Likumsargi norādīja, ka Igaunijā ikvienam cilvēkam ir tiesības runāt par savu tautību: "Tomēr kara apstākļos un zinot šo saukļu pamatu, cilvēkiem ir jāsaprot, ka, uzlīmējot šo frāzi uz sava auto stikla, viņi provocē citus cilvēkus."

"Policija nopietni reaģē uz jebkuru naida kurināšanu un agresijas atbalstīšanu. Mūsu mērķis ir novērst konfliktus, vardarbību un citus likumpārkāpumus. Ja cilvēks demonstrē provokatīvas un Krievijas propagandas ziņas, tiesiskās kārtības likums ļauj mums iejaukties un lūgt viņu tās aizvākt, lai novērstu briesmas," ziņo Jehves policijas nodaļā.

Komentāri (9)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Nepalaid garām!
Uz augšu