Gatavo grozījumus, lai automašīnu numura zīmēs iekļautu Latvijas ģerboni (13)

TVNET Auto
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

Ar mērķi stiprināt Latvijas tēlu un veicināt transportlīdzekļu īpašnieku piederības sajūtu valstij tiek gatavoti grozījumi tiesību aktos, lai Latvijas transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmēs tiktu iekļauts valsts ģerbonis, informē Saeimas deputāts Andris Kulbergs.

"Sekojot mūsu kaimiņvalsts Lietuvas un citu Eiropas Savienības valstu piemēram, tādām kā Slovākija, Horvātija, Slovēnija un Austrija, mēs vēlamies, lai arī Latvijas autovadītāji varētu just lepnumu par savu valsti, redzot tās simbolu – ģerboni – uz saviem transportlīdzekļiem. Šāda simbolikas iekļaušana ikdienas dzīvē ir veids, kā veicināt nacionālās vienotības un piederības sajūtu. Tas ir arī veids, kā mēs varam palīdzēt veidot Latvijas atpazīstamību ārpus valsts robežām. Tādējādi katrs ceļojums ar automašīnu kļūst par mazu, bet nozīmīgu patriotisma izpausmi," uzsver Kulbergs.

Šāda iniciatīva ir pēc Lietuvas nesena paziņojuma par jaunām transportlīdzekļu numurzīmēm, kurās no 1.oktobra tiek iekļauts valsts ģerbonis. "Lai gan mūsu pašreizējās numura zīmes ir funkcionālas, tās neizceļ Latvijas identitāti simbolikā. Ģerboņa iekļaušana numura zīmēs būs spēcīgs stimuls valsts piederības celšanai. Lietuvas piemērs ir apliecinājis, ka šādas izmaiņas ir efektīvs veids, kā veidot iedzīvotāju valstspiederību," norāda deputāts.

Lai realizētu iniciatīvu un atrastu labāko iespējamo risinājumu, šobrīd norit aktīvas konsultācijas ar dažādām institūcijām. "Mēs esam sākuši konsultācijas ar Ceļu satiksmes drošības direkciju un citām institūcijām, jo bez grozījumiem likumā jāveic arī grozījumi standartā LVS 20:2009 "Transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes". Šie grozījumi nodrošinās, ka jaunās numura zīmes atbilst visiem tehniskajiem un vizuālajiem standartiem.

Esmu apņēmies nodrošināt, ka šis process būs pārdomāts un efektīvs, lai jaunās numura zīmes ne tikai veicinātu mūsu valsts tēla stiprināšanu pasaulē, bet arī būtu praktiskas un ilgi izmantojamas. Ceru, ka Latvijas valsts iedzīvotāji jau drīzumā varēs redzēt jauno numurzīmju dizainu uz saviem transportlīdzekļiem. Šī iniciatīva ir daļa no plašāka mērķa - veidot Latviju kā modernu valsti, kas ciena savas tradīcijas, vērtības un vēsturi. Vēlos, lai katrs Latvijas iedzīvotājs, vadot savu transportlīdzekli, ir savas valsts vēstnesis, lepojoties ar savu valsti, to, kas esam un ko pārstāvam," uzsver Kulbergs.

Komentāri (13)CopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu