Uz Somijas - Krievijas robežas noticis konflikts ar migrantiem (3)

CopyLinkedIn Draugiem X
Somijas-Krievijas robeža.
Somijas-Krievijas robeža. Foto: Nau Nau/Shutterstock

Somijas robežkontroles punktā ar Krieviju 17. novembra vakarā izveidojies konflikts starp Somijas robežsargiem un migrantiem, tika pielietota asaru gāze, vēsta LTV.

Robežsargiem nācās izmantot izmantot spēku, un pret vienu personu arī asaru gāzi.

Migrantu grupa bija ieradusies ar velosipēdiem. Taču šonedēļ stājās spēkā pilnīgs aizliegums ieceļot Somijā ar velosipēdiem.

Pēdējās dienās arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu.

17. novembrī vēstīts, ka Eiropas Savienība (ES) piektdien norādījusi, ka Somijā konstatēts to nelegālo imigrantu skaita pieaugums, kas ierodas caur Krieviju, un nosodījusi Maskavu par apkaunojošu migrantu izmantošanu, lai izdarītu spiedienu uz citām valstīm.

Helsinki ceturtdien paziņoja, ka nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ no šīs nedēļas nogales slēgs četrus no astoņiem robežas šķērsošanas punktiem ar Krieviju. Somijas premjerministrs Peteri Orpo paziņoja, ka Krievija apzināti cenšas destabilizēt kaimiņvalsti, reaģējot uz tās pievienošanos NATO.

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena ceturtdien sarunā ar Orpo sacīja, ka "Krievijas veiktā migrantu instrumentalizācija ir apkaunojoša".

EK preses sekretārs Kristiāns Vigands piektdien paziņoja, ka Somijā konstatēts to nelegālo imigrantu skaita pieaugums, kas ierodas caur Krieviju. "Mēs uzmanīgi sekojam situācijai. Mēs sazināmies ar Somijas iestādēm un Somijas robežsargiem," sacīja Vigands.

Helsinku attiecības ar Maskavu ir pasliktinājušās kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī, kas pamudināja Somiju pievienoties NATO. Somijas 1340 kilometrus garā robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs.

Somijā kopš augusta ir pieaudzis to cilvēku skaits, kas šķērso robežu, lai gan viņiem nav atbilstošu dokumentu. Galvenokārt tie ir Tuvo Austrumu un Āfrikas valstu pilsoņi, norāda Somijas robežsardze. Kopš septembra pie robežas ir ieradušies aptuveni 280 patvēruma meklētāji, ceturtdien paziņoja robežsardze.

"Dalībvalstīm ir pienākums aizsargāt ārējās robežas, un tieši tās vislabāk var noteikt, kā to darīt praksē, pilnībā ievērojot pamattiesības," norādīja Vigands.

Komentāri (3)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu