Sv, 10.12.2023.

ASV nosaka iebraukšanas aizliegumu "Bučas miesniekam" (2)

LETA/DPA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Azatbeks Omurbekovs

Par saistību ar plašiem cilvēktiesību pārkāpumiem Ukrainā ASV valdība pirmdien noteica iebraukšanas aizliegumu par "Bučas miesnieku" dēvētajam pulkvedim Azatbekam Omurbekovam" un jefreitoram Daņilam Frolkinam.

ASV valdība Omurbekovu apsūdz par "neapbruņotu ukraiņu civiliedzīvotāju ārpustiesas nogalināšanu" Andrijivkā, paziņoja ASV Valsts departaments.

Omurbekovs komandēja Krievijas 64.atsevišķo motorizēto strēlnieku brigādi, kuras karavīri Bučā "nogalināja, piekāva, sadalīja, sadedzināja un imitēja nāvessodus civiliedzīvotājiem".

Eiropas Savienība jau noteikusi sankcijas Omurbekovam par viņa tiešu saistību ar slepkavībām, izvarošanām un spīdzināšanām Bučā, kur pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma pērn februārī iegāja krievu karaspēks. Pēc krievu padzīšanas no Kijivas piepilsētas aprīļa sākumā atklājās viņu pastrādātās zvērības pret civiliedzīvotājiem.

ASV sankcijas noteiktas arī Frolkinam saistībā ar slepkavībām Bahmutas piepilsētā Andrijivkā.

"Nevalstisko organizāciju un neatkarīgo izmeklēšanu dokumentētās liecības par Omurbekova un Frolkina saistību ar plašiem cilvēktiesību pārkāpumiem ir nopietnas un uzticamas," paziņoja ASV Valsts departaments.

Sankciju dēļ abas Krievijas militārpersonas un viņu tuvākie ģimenes locekļi nevarēs iebraukt ASV.

Saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā ASV valdība ir noteikusi plašas sankcijas Krievijas institūcijām un diktatora Vladimira Putina līdzgaitniekiem.

Sankcijas vērstas arī pret militārajām vienībām, kas atbildīgas par zvērībām Bučā.

Komentāri (2)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais