Rēzeknes pašvaldība joprojām nav apstiprinājusi pārskatīto pedagogu algu aprēķina kārtību

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Rēzeknes pilsētas dome.
Rēzeknes pilsētas dome. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Rēzeknes dome joprojām nav apstiprinājusi pārskatīto pedagogu algu aprēķina kārtību, teikts valdības vēstules projektā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, kas pieejams Tiesību aktu portālā (TAP).

Vēstules projektā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidro Rēzeknes domes apstiprinātā iekšējā normatīvā akta pretrunu ar ārējo normatīvo aktu.

Informācija par konstatēto pārkāpumu tikusi iekļauta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministres Ingas Bērziņas (JV) rīkojumā Par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas.

VARAM guvusi apstiprinājumu, ka šo regulējumu pašvaldība ir pārskatījusi, bet līdz šim tas nav ticis apstiprināts domes sēdē. 10.novembrī plānotā atkārtotā kārtējā domes sēde nav notikusi kvoruma trūkuma dēļ.

Jau ziņots, ka Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs ("Kopā Latvijai") pirms atstādināšanas no amata parakstīja domes lēmumu "Kārtība, kādā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotāciju un pašvaldības dotāciju Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības iestādēm pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām", ar kuru apstiprināts pedagogu nedēļas darba slodzes nekorekts aprēķins.

Kā skaidroja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības pedagogiem darba slodze ir 36 stundas nedēļā, tajā skaitā līdz 65% darba slodze nedēļā mācību stundu vadīšanai, bet citiem pienākumiem ne mazāk kā 35% no kopējās darba slodzes nedēļā. Respektīvi no 36 stundu nedēļas slodzes līdz 23,4 stundām jāatvēl kontaktstundām un 12,6 stundas - citiem pienākumiem.

Taču Rēzeknes pašvaldības apstiprinātajā kārtībā iekļauti nekorekti aprēķini, rēķinot proporciju nevis nedēļas, bet gada ietvarā, tāpēc pedagogiem, atkarībā no mācību priekšmetiem, kurus viņi māca, no 36 darba stundām nedēļā 25-28 tiek noteiktas mācību stundām, norādīja LIZDA, vēršot uzmanību, ka MK noteikumi pieļauj, ka mācību stundu proporcija var tikt palielināta, bet tikai izglītības iestādes vadītājam un pedagogam vienojoties, nevis nosakot to pašvaldības iekšējos noteikumos, uzsvēra pedagogu arodbiedrībā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais