"Valsts aizsardzības korporāciju" sākotnēji vadīs Ingrīda Ķirse, kas ilgus gadus strādājusi apdrošināšanas jomā (3)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Ingrīda Ķirse
Ingrīda Ķirse Foto: Zane Bitere / LETA

Militārās industrijas attīstīšanai ir reģistrēts valsts uzņēmums "Valsts aizsardzības korporācija", kuram par pagaidu valdes locekli iecelta Ingrīda Ķirse, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Ķirse ir bijusi ilggadēja valdes locekle un Latvijas filiāļu vadītāja apdrošināšanas grupas "Ergo" uzņēmumos Baltijā, darbu tur pametot pērnā gada izskaņā. Ķirse ir vadījusi Rīgas Starptautiskās skolas padomi un ieņēmusi SIA "Ldz Cargo" padomes priekšsēdētājas amatu.

Ķirse ir ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnē Latvijas Universitātē, kā arī maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā "Riseba".

Plānots, ka Ķirse "Valsts aizsardzības korporāciju" vadīs līdz brīdim, kad tiks iecelts pastāvīgs uzņēmuma vadītājs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets atbalstīja "Valsts aizsardzības korporācijas" dibināšanu, kura visas uzņēmuma kapitāldaļas pārvaldīs Aizsardzības ministrija.

"Valsts aizsardzības korporācija" strādās kā holdinga kompānija un būs daļa no Latvijas militārās industrijas ekosistēmas. Tās pamatkapitāls sākotnēji būs 500 000 eiro.

Uzņēmuma uzdevums būs veikt ieguldījumu pārvaldīšanu valsts aizsardzības industrijā un koordinēt ar ražošanu saistītos procesus. "Valsts aizsardzības korporācija" arī īstenos un stimulēs Eiropas Savienības finansējuma instrumentu un fondu līdzekļu apguvi, veidojot nacionālu un pārrobežu sadarbību, tajā skaitā, ieguldot kapitālu jau esošajos Latvijas militārās ražošanas uzņēmumos, kuriem būtu nepieciešamas šādas investīcijas, lai celtu to ražošanas kapacitāti.

Ņemot vērā Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vajadzības, "Valsts aizsardzības korporācija" veidos Latvijas un ārvalstu komersantu kopuzņēmumus konkrētu produktu ražošanai, tādējādi stiprinot piegāžu drošību.

Kā viens no pirmajiem projektiem, ko īstenos "Valsts aizsardzības korporācija" iecerēts 155 milimetru munīcijas modulāro sprāgstvielu bloku rūpnīcas izveide kopā ar Somijas un Norvēģijas uzņēmumu "Nammo", kā arī Francijas un Itālijas uzņēmumu "Nexter".

Projekta kopējās izmaksas tiek lēstas ap 100 miljoniem eiro. Rūpnīcas izbūve Latvijā varētu izmaksāt līdz aptuveni 30 miljoniem eiro.

Rūpnīcas izveides projekts līdz 13.decembrim tiks pieteikts ES finansējumam, ko pieļauj regula "Munīcijas ražošanas atbalsta akts". Atbilstoši regulai var saņemt līdz 45% līdzfinansējuma.

Vienlaikus "Valsts aizsardzības korporācija" nākotnē attīstīs arī citus iespējamos darbības virzienus, kas nodrošinās militāro piegāžu drošību Latvijā.

Komentāri (3)CopyLinkedIn Draugiem X

Tēmas

Aktuālais šodien
Svarīgākais