Sestdien pieķerti septiņi šoferi, kas pie stūres bija sēdušies dzērumā

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Schutterstock.com

Uz Latvijas autoceļiem pagājušajā diennaktī pieķerti septiņi dzērājšoferi, pavēstīja Valsts policijā.

Par braukšanu reibumā trīs transportlīdzekļu vadītājiem pieķerti Zemgalē, divi Rīgas reģionā un pa vienam Vidzemē un Latgalē.

Visos septiņos gadījumos sākti kriminālprocesi, jo šoferi braukuši ļoti lielā alkohola ietekmē. Vēl viens kriminālprocess sākts par transportlīdzekļu vadīšanu narkotiku iespaidā.

Automašīnas konfiskācija tiks piemērota trīs gadījumos, un pārējos piecos plānots veikt piedziņu saistībā ar automašīnas vērtību.

Aizvadītajā diennaktī VP Zemgalē arī pieņēmusi divus lēmumus par nošķiršanu.

Tāpat policijas statistika liecina, ka Rīgā notikušas divas zādzības no mājokļiem un Latgalē viena. Vidzemē nozagta viena automašīna.

Jau vēstīts, ka pērn novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles. Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu